01:37 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pavyzdį Rusijos saugumo tarybos sekretorius pateikė Lietuvoje rengiamą "Laisvos Rusijos forumą", kuriame aptariami Rusijos civilinių protestų scenarijai

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Vakarai siekia sukurti kaimyninių Rusijos šalių socialinių ir politinių struktūrų tinklą, kuris galėtų tiesiogiai susisiekti su "reikalingais Rusijos adresatais", o Baltijos šalys šioje srityje atlieka esminį vaidmenį.

  Tai pareiškė Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas interviu laikraščiui "Argumenty i fakty".

  "Svarbiausias vaidmuo skiriamas Baltijos šalims. Visų pirma, Lietuva reguliariai rengia vadinamąjį "Laisvos Rusijos forumą", kuriame aptariamos naujos civilinio protesto formos ir didėjančio išorinio spaudimo Rusijos Federacijos vadovybei scenarijai. Latvijoje Baltijos žiniasklaidos plėtros centro specialistų rengiami "nepriklausomi Rusijos žurnalistai", — sakė Patruševas.

  Anot jo, "destruktyvią veiklą" Rusijoje koordinuoja JAV Valstybės departamentas, JAV Tarptautinės plėtros agentūra, Amerikos užsienio santykių taryba, vadovaujančios JAV nevyriausybinės organizacijos bei Sorošo fondas.

  Patruševas pažymėjo, kad Vakarų pajėgos bando dirbti Rusijos Federacijos teritorijoje per jų kontroliuojamas Rusijos nepelno organizacijas, tarp jų ir žmogaus teisių organizacijas.

  Pasak Saugumo tarybos sekretoriaus, 2015–2019 metais politinėje veikloje dalyvaujančios NVO iš užsienio rėmėjų gavo apie keturis milijardus rublių (apie 51,3 mln. Eurų). Tačiau iš tikrųjų ši suma gali būti žymiai didesnė, nes Vakarai taip pat naudoja slaptas schemas.

  Kaip pabrėžė Saugumo tarybos sekretorius, atsižvelgiant į šias aplinkybes Rusijos Konstitucijos pakeitimai yra labai savalaikiai, kad būtų užtikrintas Rusijos Federacijos suverenitetas, jos teritorinis vientisumas ir užkirstas kelias kišimuisi iš išorės.

   

  Dar šia tema

  RF ambasada Lietuvoje: VSD ėmėsi atviro rusų persekiojimo
  VSD skandalo pabaiga — ką reikia paslėpti?
  Tik duokit pinigų: Lietuvos VSD puls ieškoti nematomų priešų
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos