18:07 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu kaimyninės Baltijos šalys šį klausimą vertina praktiškiau, sakė politikos analitikas Vadimas Volovojus

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva Lietuvos politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pažymėjo, kad Lietuvos poziciją Baltarusijos elektros atžvilgiu sunku logiškai paaiškinti, nes papildomas energijos šaltinis įvairinant energijos tiekimą niekada nepakenktų.

  "Pavyzdžiui, ryšys su Skandinavija ne visada veikia gerai, todėl šią ilgametę principinę, grynai politinę, Lietuvos poziciją Baltarusijos atžvilgiu sunku suprasti. Atitinkamai Latvijos ir Estijos pozicija yra labiau suprantama šiuo pragmatišku požiūriu, nes, matyt, latviai to nedaro. Jie neketina atsisakyti pigios elektros energijos pradėjus veikti BelAE, todėl Lietuva nesugeba palenkti Latvijos į savo pusę. Kalbant apie konservatorius, tai yra papildoma priežastis jiems užsidirbti politinių taškų prieš rinkimus, nes tai yra tradicinė jų tema, ir todėl jie visa tai rutulioja norėdami parodyti, kad kažką daro, bando įgyvendinti Lietuvos priimtus sprendimus dėl Baltarusijos AE ir panašiai", — sakė jis.

  Konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad Latvijos ambasadorius Lietuvoje Indulis Berzinš susitikime pabrėžė, kad respublika nenori pirkti elektros energijos iš Baltarusijos atominės elektrinės, o nori tik iš Rusijos.

  Antradienį kai kurie politikai surengė piketą Latvijos ambasadoje, kurio tikslas buvo įtikinti kaimynus parodyti solidarumą su Lietuva dėl šalia Astravo statomos elektrinės ir atsisakyti pirkti iš jos elektrą.

  Dar šia tema

  Linkevičius pripažino, kad Astravo AE klausimas susijęs su geopolitika
  Ekspertas: pagaliau Linkevičius sąžiningai įvardijo kovos su Astravo AE priežastį
  Lietuvos visuomenė kreipėsi į prezidentą dėl Astravo AE
  Politikai Lietuvoje prie Latvijos ambasados surengė piketą dėl Astravo AE
  Tegai:
  Astravo AE, konservatoriai

  Svarbiausios temos