19:34 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Respublikos užsienio reikalų ministerija pasiūlė mokėti rentas į pensiją išėjusiems diplomatams. Tačiau į jas pretenduoti gali ribotas skaičius žmonių

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui skirti rentas diplomatams, ištarnavusiems mažiausiai 25 metus. Tai buvo aptarta Vyriausybės posėdžio metu.

  Atitinkamas Diplomatinės tarnybos įstatymo pataisas parengė Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Dėl jų turės būti balsuojama Seime.

  "Projekto tikslas yra sustiprinti diplomatinę tarnybą", — Vyriausybės posėdyje sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Anot jo, labai ribotas skaičius žmonių gaus rentas.

  Pataisų tekste pažymima, kad teisę į rentą turės pensinio amžiaus asmuo, turintis visą gyvenimą trunkantį diplomatinį rangą ir ištarnavęs mažiausiai 25 metus. Anuitetas bus mokamas visą gyvenimą ir bus lygus dviem pagrindinėms oficialios algos vertėms. Šiuo metu tai yra 352 eurai.

  Tuo tarpu diplomatai, gaunantys valstybinę pensiją ar kitą ištarnauto laiko pašalpą, negalės kreiptis dėl rentos. Lietuvos užsienio reikalų ministerija mano, kad teisė į rentą turėtų paskatinti žmones likti diplomatinėje tarnyboje.

  "Tai yra tendencija, kad jauni diplomatai nėra linkę likti diplomatinėje tarnyboje, o tai gali lemti diplomatinės tarnybos sąstingį ir sumažinti patyrusių darbuotojų skaičių ateityje", — rašoma projekto aiškinamajame rašte.

  Be to, projekte numatyta sukurti naują pareigybę — specialų atašė. Tai bus valstybės tarnautojas, karys, pareigūnas ar vyriausybinės agentūros darbuotojas, dirbantis diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

  Projekte taip pat siūlomas privalomas ne trumpesnis kaip dvejų metų laikotarpis pagal terminuotas diplomatinės tarnybos sutartis. Pasibaigus šiam laikotarpiui, asmuo gali kreiptis į užsienio reikalų ministrą su prašymu sudaryti susitarimą dėl nuolatinės diplomatinės tarnybos.

  Projekte taip pat numatyta įvesti nežymaus prasižengimo sąvoką. Tokiu bus laikomas formalus netinkamas elgesys, kuris nesukėlė jokių neigiamų padarinių.

  Tegai:
  diplomatai, Užsienio reikalų ministerija

  Svarbiausios temos