06:38 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prancūzijos vadovas akcentuoja NATO problemas, norėdamas parodyti visos Europos armijos poreikį, mano politologas Igoris Šatrovas

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Rytų Europai NATO yra dar vienas finansavimo šaltinis, todėl ji pasirengusi padaryti bet ką JAV ir NATO interesais, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas, Strateginės plėtros fondo Ekspertų tarybos vadovas Igoris Šatrovas.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas mano, kad incidentas tarp Turkijos ir Prancūzijos fregatų prie Libijos krantų yra NATO "smegenų mirties" įrodymas. Tokią situaciją jis pavadino nepriimtina.

  Praėjusiais metais Makronas panašiai jau kalbėjo. Interviu leidiniui "The Economist" jis pareiškė, kad "NATO smegenys" mirusios. Anot Prancūzijos vadovo, organizacijoje nėra jokios koordinacijos priimant strateginius sprendimus.

  Daugelis Europos valstybių vadovų nepalaikė savo kolegos. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo Makroną ir pareiškė, kad toks elgesys "silpnina NATO".

  Politologas Igoris Šatrovas pažymėjo, kad Rytų Europos šalių atstovai yra pasirengę padaryti bet ką JAV ir NATO interesais.

  "Taip yra todėl, kad nėra vilties, jog Briuselis padės, nėra vilties, kad Europos Sąjunga padės, o NATO jiems yra dar vienas iš finansavimo šaltinių. Yra specialus ryšio su Vašingtonu kanalas, skirtingai nuo Europos Sąjungos, kuri tokiomis sunkiomis ekonominėmis sąlygomis jau bando kurti savo nepriklausomą politiką. NATO yra visiškai kontroliuojama ir atskaitinga JAV ir nėra savarankiškas subjektas. Tai labai patogu ir naudinga Rytų Europos šalims", — pasakė jis.

  Šatrovas pažymėjo, jog tokie pareiškimai skamba todėl, kad Europos vadovai supranta, jog jie yra instrumentas JAV rankose.

  "Kalbama apie jų saugumą Europoje. JAV problemos kituose pasaulio regionuose jas mažiau domina, todėl europiečiai norėtų patys užtikrinti Europos saugumą. <...> Jis [Makronas — Sputnik] sutelkia dėmesį į tai, kad parodytų visos Europos armijos sukūrimo poreikį, kurią finansuotų Europos valstybės ir valdytų europiečiai. Visi šie pareiškimai yra pačios politikos, bandymų suformuluoti Europos poziciją dėl Europos saugumo ir jos užtikrinimo tęsinys. Dabar, kai JAV yra toks, nepasakyčiau, kad nenuspėjamas, o savaip toks nuspėjamas prezidentas kaip Trampas, vyksta įvairūs neramumai, kurie kenkia pasitikėjimui šia šalimi, europiečiai dar labiau susimąsto apie savo ateitį", — pažymėjo jis.

  Dar šia tema

  "Ten viskas rimta": kodėl NATO forsuoja upes prie Rusijos sienų?
  Ekspertas: jokio solidarumo NATO nebus, kai nebus JAV pinigų
  Kuo arčiau Rusijos, tuo blogiau NATO: Maskva sureagavo į pratybas Baltijos šalyse
  Tegai:
  Rytų Europa, NATO, ES, JAV

  Svarbiausios temos