07:17 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (50)

  Siekiama prailginti išankstinio balsavimo laiką, įsteigti daugiau balsavimo vietų, palengvinti sąlygas balsuoti užsienyje gyvenantiems piliečiams

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Seimo rinkimų įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama tinkamai pasiruošti Seimo rinkimų organizavimo ir vykdymo galimybei ekstremaliosios situacijos arba įvykio sąlygomis, rašoma Seimo pranešime.

  Svarstomomis pataisomis siekiama dviem dienomis prailginti balsavimo iš anksto laiką, įsteigti daugiau balsavimo vietų, užsienyje gyvenantiems piliečiams sudaryti sąlygas balsuoti tik paštu.

  Pagal naujas nuostatas, esant ekstremaliajai situacijai ar įvykiui, kai būtina vengti masinių susibūrimų, būtų suteikiama galimybė padidinti išankstinio balsavimo vietų skaičių. Be to, balsavimo iš anksto dienų skaičių pailgėtų nuo dviejų iki keturių dienų — nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, o dienos laikas pailgėtų ir balsuoti būtų galima nuo 7 iki 20 valandos.

  Įprastomis sąlygomis išankstinis balsavimas vyksta tik trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos ir tik savivaldybėje.

  Pakeitimais taip pat siūloma leisti padidinti balsavimo vietų skaičių ir rinkimų dieną tose apylinkėse, kurių rinkėjų sąrašuose yra daugiau kaip 3 tūkstančiai asmenų.

  Rinkimai vyktų papildomai parengtose ir balsavimui tinkamose patalpose, kad būtų išvengta didesnių žmonių susibūrimų, sudarytos sąlygos laikytis saugaus socialinio atstumo ir aprūpinant žmones asmeninės apsaugos ir dezinfekcijos priemonėmis.

  Svarstomos pataisos leistų balsuoti namuose ne tik neįgaliesiems, bet ir neįgaliuosius namuose slaugantiems ar juos prižiūrintiems asmenims, kurie bus pateikę Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose ir bus įrašyti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašus.

  Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos užsienio valstybėse balsavimą organizuotų tik paštu, jeigu šalyje susiklostytų tokia situacija, kai laikinai ribojama asmenų judėjimo laisvė ir balsavimas būtų negalimas toje užsienio valstybėje.

  Seimo rinkimai vyks 2020 metų spalio 11 dieną. Kad pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (50)

  Dar šia tema

  Karbauskis pasiskundė, jog opozicija neleido LVŽS įvykdyti rinkimų programos pažado
  Puteikio, Juozaičio ir Gorodeckio partijos rinkimuose dalyvaus vienu sąrašu
  Laisvės partija patvirtino kandidatų į Seimo rinkimus sąrašą
  VRK paskelbė, kiek pinigų besiruošdamos Seimo rinkimams surinko partijos
  Tegai:
  balsavimas, Seimas

  Svarbiausios temos