11:21 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Esant dabartinėms krizės sąlygoms, Baltijos šalys vis labiau tolsta nuo savo mito apie Baltijos valstybių "sėkmės" istoriją Europos Sąjungoje, tikina ekonomistas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas Europos Komisijai pateikė siūlymus dėl demografijos tobulinimo.

  Jie mano, kad ES turėtų skirti atskirą finansavimą Demografijos ir šeimos politikos fondo sukūrimui regione. Manoma, kad per ateinančius septynerius metus nuo 2021 iki 2027 metų ES finansinėje programoje turėtų būti numatytos lėšos tokio fondo sukūrimui.

  Interviu Sputnik Lietuva, ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Lietuvos demografinė padėtis buvo katastrofiška, taip pat ir dėl Europos integracijos, dėl kurios jauni darbingi gyventojai emigravo į Vakarų Europą.

  Anot eksperto, lietuviai buvo priversti emigruoti dėl kelių priežasčių. Tarp jų — darbo vietų naikinimas gimtojoje šalyje ir tinkamo užimtumo galimybių stoka, taip pat atviros ES sienos, leidžiančios susirasti darbą tose šalyse, kur atlyginimai yra penkis–šešis kartus didesni nei Lietuvoje.

  "Tiesą sakant, tai yra viena iš pagrindinių Europos Sąjungos verslo projekto Vakarų Europos šalims patrauklumo priežasčių. Daugeliu atžvilgių jos plėtėsi, daugeliu atžvilgių buvo atsižvelgta į tai, kad jų plėtra smarkiai atsilieka nuo ES steigėjų, nuo Vakarų Europos branduolio, tame tarpe Naujosios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Taigi, jei dabar Lietuvos konservatoriai sugalvojo tokį būdą, kaip vėl išprašyti pinigų iš Europos Sąjungos, tai rodo neabejotiną posūkį Lietuvos elito smegenyse", — sakė jis.

  Nosovičius mano, kad dabartinės krizės sąlygomis Baltijos šalys bandys kaltinti ES dėl savo ekonominių problemų.

  "Lietuva ir, manau, kartu su kitomis Baltijos šalimis dabartinėmis krizės sąlygomis vis labiau nutolsta nuo savo mito apie "Baltijos tigrų" "sėkmės" istoriją Europos Sąjungoje ir pradės verkšlenti, kad jos yra nuskurdusios, apgailėtinos, pažemintos. Dėl šio skurdo ir degradacijos kalta Sovietų Sąjunga, o dabar ir Europos Sąjunga ir Europos integracija, ir tuo remdamasi ji privalo toliau mokėti, ir mokėti dar daugiau nei anksčiau. Šiuo atžvilgiu Baltijos šalys grįžta ten, nuo ko pradėjo: kad stipresni ir sėkmingesni teiktų silpnesniesiems finansinę paramą", — apibendrino jis.

  Dar šia tema

  Baltijos šalių ūkininkai Briuselyje protestuos prieš ES subsidijų mažinimą
  Lietuva reikalauja, kad Briuselis tęstų ES subsidijų teikimą
  Tegai:
  Europos Sąjunga, sėkmė, krizė, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos