05:59 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Andžejaus Dudos, "saugumui" užtikrinti būtina išsaugoti dabartinį Amerikos kontingento pajėgumą

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Kariuomenė, kurią JAV ketina išvesti iš Vokietijos, turėtų likti Europoje, trečiadienį Vašingtone žurnalistams sakė Lenkijos prezidentas Andžejus Duda.

  Duda trečiadienį lankėsi JAV. Jo derybų su JAV lyderiu Donaldu Trampu tema — bendradarbiavimas karinėje, saugumo, sveikatos apsaugos ir energetikos, įskaitant branduolinę, srityse.

  "Jei bus priimti sprendimai dėl JAV kariuomenės išvedimo iš bet kurios Europos šalies, tada mūsų tikslas bus, kad jie liktų Europoje, kad JAV jų negrąžintų į JAV ar neperkeltų į kitą pasaulio kraštą", — RIA Novosti cituoja Lenkijos prezidentą. 

  Anot jo, tai būtina, norint išsaugoti "Europos saugumo architektūrą".

  Tuo tarpu Lenkijos prezidentas pabrėžė, kad šiuo klausimu "sprendimą visada priima tas, kurio kariuomenė".

  Anksčiau Trampas teigė perpus sumažinsiąs JAV karių skaičių Vokietijoje iki 25 tūkst. žmonių, nes Berlynas vėluoja sumokėti NATO įmokas. Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis tikisi, kad JAV bent dalį savo kariuomenės perkels iš Vokietijos į Lenkiją.

  Taip pat antradienį Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad Lenkijos prezidentas atstovaus oficialiojo Vilniaus interesams derybose su Trampu. Anot ministro, tai, kas vyksta Lenkijoje, svarbu ir Lietuvai, nes gynybos logistikos srityje Baltijos šalys ir Lenkijos valstybė yra "viena teritorija".

  NATO stiprina pajėgas prie Rusijos sienų, pateisindama savo veiksmus galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai kaip atsaką "Rusijos agresijai", taip pat dislokuodamos NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai supranta.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  Tegai:
  kariuomenė, JAV, Lenkija

  Svarbiausios temos