01:24 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (356)

  Anot politiko, opozicijos atstovai renkasi tokį kelią, siekdami kuo didesnio matomumo prieš rinkimus

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis atsiprašė už konservatoriaus Žygimanto Pavilionio, apkaltinusio Latvijos energetikos sektorių "darbo Rusijai", žodžius.

  Valstiečių lyderis apgailestavo, kad kad opozicija renkasi "Latvijos įžeidinėjimą" vietoje konstruktyvaus dialogo. Jis atsiprašo už Seimo kolegas iš opozicijos už "neatsakingus pareiškimus skirtus Latvijai ir jos tautai". 

  "Šiandien ryte laišku kreipiausi į Latvijos ambasadorių p. Indulį Bērziņš po to, kai konservatorių atstovas Pavilionis duodamas interviu Latvijos žiniasklaidai apkaltino Latviją pardavus Maskvai Lietuvą ir teigė, kad laimėję rinkimus konservatoriai pateks į valdžią ir "visa tauta bus susidariusi nekokį stereotipą apie latvius, kurie mus pardavė Maskvai", — parašė jis Facebook.

  Karbauskis pridūrė, kad LVŽS politikai didžiuojasi ir džiaugiasi Lietuvos ir Latvijos bičiuliškais santykiais ir bendradarbiavimu valstybių saugumo, ekonomikos, kultūros ir kitose srityse.

  Be to, valstiečių lyderis pažymėjo, kad opozicija renkasi tokį kelią, siekdama kuo didesnio matomumo prieš rinkimus. Įtraukti kaimynus į rinkimines kovas — negarbinga ir neatsakinga, bei parodo, kad ši partija jau nebejaučia nei ribų, nei savo elgesio pasekmių, tvirtina Karbauskis. 

  "Jei mūsų jau nebestebina nuolatiniai kaltinimai ir retorika sklindanti iš opozicijos tribūnos, Latvijos kolegas tai turėjo nemaloniai nustebinti, nes kaltinimai bendradarbiavimu su Maskva ir grasinimai yra rimti bei gali turėti rimtų pasekmių ne tik diplomatiniams mūsų valstybių santykiams bet ir visose srityse, kuriose šalys bendradarbiauja", — parašė Karbauskis.

  Pastaruoju metu Pavilionis ypač aktyviai priešinosi Baltarusijos atominei elektrinei, o tiksliau — už visų Baltijos šalių atsisakymą pirkti iš jos elektrą. Anksčiau jis tvirtino, kad derybininkai šiuo klausimu pabrėžia Baltijos šalių vienybę, tačiau, pasak jo, Ryga atstovauja Rusijos energetiniams interesams. Kartu jis apkaltino Lietuvos energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną tuo, kad politikas tokiu būdu siūlo Vilniui sąjungą su Rusija.

  Liepos pradžioje kai kurie konservatoriai surengė piketą prie Latvijos ambasados ​​ir paragino kaimynus solidarizuotis su Lietuva dėl šalia Astravo statomos stoties.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl BelAE

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

  Baltarusijos AE, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Василий Семашко

  Lietuva priešinasi projektui, BelAE vadindama "grėsme" respublikai. Be to, Vilnius priešinasi energijos eksportui iš objekto ir nuolat ragina kaimynines respublikas nepirkti elektros iš elektrinės. Tačiau to dar nepavyko pasiekti.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad aršus Vilniaus pasipriešinimas BelAE iš esmės kyla ne dėl susirūpinimo techninėmis ar aplinkosaugos problemomis, o dėl "nuoskaudos" už Ignalinos AE praradimą ir iš baimės prarasti savo jau ir taip silpnas pozicijas energetikos rinkoje.

  Interviu Sputnik Lietuva Integracijos perspektyvų tyrimo centro direktorius, "RuBaltic.ru" vyriausiasis redaktorius Sergejus Rekeda sakė, kad Lietuva neturi galimybės daryti spaudimo artimiausiems kaimynams — Latvijai ir Estijai. Anot jo, viskas, kuo Lietuva galėjo remtis, yra efemeriški dalykai, tokie kaip Baltijos vienybė, kurios de facto nėra.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (356)

  Dar šia tema

  "Tai tiesiog gėda". Lietuva leidžiasi valdoma Lenkijos
  Konservatorius pasipiktino Lietuvos politiko teiginiais apie BelAE
  URM ir Energetikos ministerijos vadovai raginami susitarti dėl Astravo AE
  Tegai:
  opozicija, Seimo opozicija, Rusija, Latvija, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos