23:35 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Politiko teigimu, pliažo istorinėje Lukiškių aikštėje įrengimas yra Laisvės partijos rinkimų kampanija, kurioje dedama daug pastangų stengiantis visur naudoti žodį "laisvė" ir tokiu būdu didinti partijos pavadinimo matomumą

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis Vilniaus mero Remigijas Šimašiaus sprendimą miesto centre įrengti dirbtinį pliažą "Open Beach" pavadino amoraliu ir apgailėtinu. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  "Vietoje Vyčio liberalesnis už liberalus Šimašius pasirinko "Open Beach", "Sharks" ir apatinius deginančias moteris "Laisvės lauže". Amoralu, apgailėtina ir tai tikrai nereiškia laisvės ir gyvenimo džiaugsmo, kaip teigia pats Šimašius. Atvirkščiai, toks sprendimas rodo miesto valdžios mąstymo nelaisvę, kūrybos stoką, ribotumą", — parašė Karbauskis.

  Anot politiko, Vilniaus meras vietoj sėkmingų ir miesto žmonėms reikalingų projektų "savo idėjų stoką bando pridengti "figos lapeliu" — pliažu istorinėje Lukiškių aikštėje ir taip siekia pigaus populiarumo".  

  Karbauskis pažymėjo, jog šita Vilniaus valdžios akcija su nieko nebuvo derinta, todėl jai nebuvo galima užkirsti kelio. Jis pažadėjo su kolegomis Seime registruoti projektą įstatymo, kuris "užkirstų galimybę tolesniam Lukiškių aikštės išniekinimui". Be to, jis ketina inicijuoti diskusiją, ar savivaldybė yra pajėgi toliau rūpintis Lukiškių aikšte, o, galbūt, atsakomybę už Lukiškių aikštę galėtų prisiimti kokia kita institucija? Taip pat jis ketina kviesti Seimo narius, Vyriausybę kreiptis į teisėsaugos institucijas reikalaujant įvertinti Vilniaus savivaldybės veiksmus Lukiškių aikštę paverčiant pliažu, ten "organizuojant neaiškaus pobūdžio renginius, kurių vienintelis tikslas — menkinant istorinę atmintį daromas Laisvės vardu prisidengusios partijos populiarinimas".

  "Manau, jog tokie Vilniaus mero žingsniai yra Laisvės partijos rinkimų kampanija, kurioje dedama daug pastangų stengiantis visur naudoti žodį "laisvė" ir tokiu būdu didinti partijos pavadinimo matomumą", — pareiškė politikas.

  Jis priminė, kad Seimas dar 1999 metais savo nutarimu išreiškė savo valią — "Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais". Ir išreiškė viltį, kad tai taps gera pamoka ir paskutiniu atveju Lietuvoje, kai "taip šlykščiai pasityčiojama iš Tautos istorinės atminties".

  Dar šia tema

  Be pavardžių ir datų: Lukiškių aikštėje įsikūrė Laisvės kalvos maketas
  Sostinės atsakas į karantiną: Vilniuje atsirado paplūdimys "Open Beach"
  Tegai:
  Ramūnas Karbauskis, Remigijus Šimašius, Lukiškių aikštė, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos