23:34 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ado Jakubausko penkerių metų kadencija prasidės nuo liepos 1 dienos. Jis pakeis Teresę Birutę Burauskaitę

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Seimas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro generaliniu direktoriumi paskyrė prof. dr. Adą Jakubauską, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Už tai numatantį Seimo nutarimą slaptai balsavo 71 Seimo narys, prieš — 13, susilaikė 8 parlamentarai.

  Jakubausko penkerių metų kadencija prasidės liepos 1 dieną. LGGRTC direktoriaus kadencija trunka penkerius metus. Anksčiau šias pareigas ėjo Teresė Birutė Burauskaitė.

  Jakubausko kandidatūrą parlamentui pateikė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, remdamasis Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos teikimu ir po išsamių konsultacijų su istorikų bendruomene ir visuomenininkais. 

  Anksčiau Jakubauskas apibrėžė LGGRTC tikslus ir svarbiausias tyrimų sritis. Jis pažymėjo, kad organizacijos skelbiama informacija turėtų būti patikrinta ir patikima, o daugiau dėmesio turėtų būti skiriama tyrimams, susijusiems su "sovietine okupacija".

  Baltijos šalių valdžia reguliariai skelbia kovą su "sovietinės okupacijos" padariniais ir reikalauja atlyginti "žalą".

  LGGRTC pareiškė, kad Lietuva sovietmečiu buvo "SSRS donorė" ir rėmė ją finansiškai. Tuo tarpu Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžė, kad Lietuvos įstojimo į Tarybų Sąjungą metu respublika buvo agrarinė šalis ir užėmė vieną iš paskutinių vietų pagal gyvenimo kokybę Europoje.

  Rusija ne kartą pažymėjo, kad Lietuva neturi teisinio pagrindo ko nors reikalauti, ir jos teiginius apie "sovietinę okupaciją" pavadino absurdiškais.

  Taip pat Maskva ne kartą yra pareiškusi, kad Baltijos valstybių prisijungimas prie TSRS 1940 metais neprieštaravo nė vienam to meto tarptautinės teisės punktui.

  Tarp šalių nebuvo karinio konflikto, o vietos valdžia netrukdė tarybų kariuomenei patekti į respublikų teritoriją ir išreiškė akivaizdų sutikimą. Be to, sovietmečiu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikė nacionalinė valdžia.

  Dar šia tema

  Paranormalumas užvaldė Lietuvą. Kaip nacių bendrininkas Noreika tapo šventuoju
  LGGRTC atveria duomenis apie 1940–1953 m. represuotus asmenis
  Lietuvoje apyvartoje pasirodė totoriams skirtas pašto ženklas
  Profesorius ragina dar kartą patikrinti Lietuvos gyventojų genocido tyrimo centro duomenis
  Tegai:
  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas

  Svarbiausios temos