10:05 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos karinių laivų vizitai Lietuvoje vyksta keletą kartų per metus. Paskutinį kartą Vokietijos povandeninis laivas U-31 Klaipėdoje lankėsi pernai rugsėjį

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Kitą savaitę Klaipėdoje lankysis trys Vokietijos karo laivai — FGS "Main", FGS "Oste" ir povandeninis laivas "U-34", rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

  Tai — Vokietijos karinių jūrų pajėgų mandagumo vizitas Lietuvoje.

  Atvykę į Klaipėdą, laivų vadai aplankys Klaipėdos meriją, susitiks su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadovybe, vyks į kitus oficialius renginius. Taip pat vizito programoje numatomas Vokietijos laivų karininkų lankymasis Kuršių Nerijoje ir Nidoje.

  Pirmieji Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų "Lindau" klasės priešmininiai laivai M51 "Kuršis" ir M52 "Sūduvis" buvo dovanoti Vokietijos. Daug metų Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkai buvo rengiami Vokietijos karinio laivyno akademijose. Vokietija taip pat suteikė paramą kuriant Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) karinių laivų junginį BALTRON.

  Kasmet tarp dviejų šalių vyksta aktyvus bendradarbiavimas dalyvaujant įvairiose tarptautinėse pratybose jūrose, NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupės veikloje, laivų artilerinės ginkluotės remonto srityje, Lietuvos karo laivų įgulos keletą kartų buvo rengiamos Vokietijos karinio laivyno organizuotuose kovos už laivo gyvybingumą kursuose.

  Vokietijos karinių laivų vizitai Lietuvoje vyksta keletą kartų per metus. Paskutinį kartą Vokietijos povandeninis laivas U-31 Klaipėdoje lankėsi pernai rugsėjį.

  Šalies valdžia nuolat pareiškia apie "Rusijos grėsmę". Atsižvelgdama į tai, Lietuva siekia savo teritorijoje dislokuoti kuo daugiau Vakarų aljanso karių ir technikos, taip pat perkasi ginklų.

  Tuo tarpu Rusija ne kartą pareiškė, kad nesiruošia nieko pulti, o Šiaurės Atlanto aljansas naudojasi kai kurių Vakarų šalių isterija, kad padidintų karinių kontingentų ir technikos skaičių rytiniame flange.

  Kaip pabrėžė Rusijos užsienio reikalų ministerija, aljanso išlaidos yra 20 kartų didesnės nei Rusijos gynybos išlaidos.

  Be to, šiuo metu Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 1 420 žmonių, iš jų 46 mirė. Respublikoje iki gegužės 11 dienos paskelbtas karantinas. Manoma, kad jis bus pratęstas. Ekonomistai ne kartą pabrėžė, kad karantino režimas, kurio metu neveikia dauguma įmonių ir įstaigų, suduos didelį smūgį šalies ekonomikai.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

   

   

  Dar šia tema

  "Ten viskas rimta": kodėl NATO forsuoja upes prie Rusijos sienų?
  Rusijos URM įvertino Ukrainos kaip NATO partnerės statusą
  Kuo arčiau Rusijos, tuo blogiau NATO: Maskva sureagavo į pratybas Baltijos šalyse
  Tegai:
  laivai, Klaipėda, Vokietija

  Svarbiausios temos