22:48 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos prezidentas tikisi, kad naujasis ministras sukurs skaidresnę viešųjų pirkimų sistemą ir sustiprins regiono ekonomiką

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į premjero Sauliaus Skvernelio teikimą, paskyrė Rimantą Sinkevičių ekonomikos ir inovacijų ministru, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Naujasis ministras turės vos keletą mėnesių itin svarbiems darbams atlikti. Lauksiu iš jo tvirtos lyderystės skirstant paramą krizę patiriančiam verslui, kuriant skaidresnę viešųjų pirkimų sistemą, užtikrinant profesionalų valstybės ir savivaldybių įmonių valdymą, stiprinant regionų ekonomiką", — sakė šalies vadovas.

  Šalies vadovo teigimu, Sinkevičius turi užtektinai patirties ir politinės įtakos, kad galėtų sudėtingu priešrinkiminiu laikotarpiu pasiekti valstybei svarbių rezultatų.

  68-erių metų amžiaus Rimantas Sinkevičius šiuo metu yra Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko pavaduotojas ir frakcijos Seime seniūnas. Parlamente jis dirba jau ketvirtą kadenciją, o nuo 2017 metų gruodžio vadovavo Seimo Ekonomikos komitetui. 2012–2016 metais Sinkevičius ėjo susisiekimo ministro pareigas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad premjero pateikta Sinkevičiaus kandidatūra į ekonomikos ir inovacijų ministro postą sulaukė kritikos. Konservatoriai pareiškė, kad eidamas susisiekimo ministro pareigas Rimantas Sinkevičius nepasižymėjo jokiomis reformomis ar pažangiomis idėjomis, o NSGK pridūrė, kad tuo metu jis pasižymėjo kaip "bendradarbiavimo" tradicijos tarp politikų ir koncerno "MG Baltic" savininkų tęsėjas.

  Tegai:
  Rimantas Sinkevičius, ministrai, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos