00:25 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  LVŽS vadovas kreipėsi į ambasadorių po to, kai šių metų birželį Seimo rinkimų kampanijos išvakarėse asociacija "Sąjūdis prieš Astravo AE" tikėtinai sulaukė finansinės paramos iš Kubos disidentų, gyvenančių JAV

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos (LVŽS) seniūnas Ramūnas Karbauskis išreiškė susirūpinimą JAV ambasadoriui Lietuvoje Robertui Gilchristui, kad į Lietuvą iš trečiųjų šalių (iš Kubos per JAV) galėjo patekti neaiškios kilmės finansiniai ištekliai, praneša LVŽS spaudos tarnyba.

  Pranešama, kad kai kurie ištekliai galėjo būti panaudoti neteisėtai rinkimų kampanijai finansuoti bei pakenkti rinkimų procesų skaidrumui ir demokratijai Lietuvoje.

  "Lietuvoje įstatymai leidžia gauti fizinių asmenų aukas tik į rinkimų kampanijai skirtas sąskaitas. Tokie atvejai, kai politinės kampanijos metu ar prieš pat jai prasidedant politikai steigia asociacijas, o paskui — ieško finansų į jų sąskaitas bei naudoja surinktas lėšas savo matomumui didinti, kelia daug klausimų dėl veiksmų teisėtumo bei skaidrumo. Ypač, kai aukotojai gyvena trečiosiose šalyse. Kadangi pinigai galėjo būti pervedami iš JAV, jaučiu pareigą informuoti J.E. ambasadorių apie galimai neskaidrius veiksmus, kuriuos prašysime įvertinti ir Lietuvos atsakingų institucijų", — teigė Karbauskis.

  Karbauskis kreipėsi į ambasadorių po to, kai šių metų birželį Seimo rinkimų kampanijos išvakarėse kai kurių opozicijai priklausančių konservatorių ir liberalų politikų registruota asociacija "Sąjūdis prieš Astravo AE" tikėtinai sulaukė finansinės paramos iš Kubos disidentų, gyvenančių Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Dar šia tema

  Atvira klastotė: JAV žvalgyba nepatikėjo informacija apie Rusijos "susitarimą" su Talibanu
  Baigta Klaipėdos uosto rekonstrukcija: bus galima priimti didesnius laivus
  Tegai:
  Astravo AE, Seimas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos