23:03 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos vadovas nori ES aukščiausiojo lygio susitikime iškelti istorinio revizionizmo politikos klausimą, tačiau pamiršta apie prieštaringus klausimus savo respublikos istorijoje, mano istorikas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Nelogiška yra tai, kad revizionistinės šalies prezidentas Gitanas Nausėda pasisako prieš revizionizmą, kurio net negali įrodyti, interviu Sputnik Lietuva pasakė istorikas ir publicistas Armenas Gasparianas.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime pažadėjo iškelti klausimą apie Rusijos pastangas "reabilituoti Molotovo–Ribentropo paktą ir slaptuosius protokolus".

  Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje buvo pasakyta, kad "būtina atkreipti sąjungininkų ir tarptautinės bendruomenės dėmesį, kad Rusija stengiasi sistemingai perrašinėti istoriją, siekdama pateisinti savo politiką kaimyninių valstybių atžvilgiu, ginčyti jų valstybingumą bei skaldyti Europos Sąjungą ir NATO".

  Istorikas Armenas Gasparianas pažymėjo, kad jei tai būtų ne Lietuvos, o, pavyzdžiui, Vokietijos atstovų, pasiūlymas, tada būtų apie ką samprotauti ir palyginti dokumentus.

  "Atskirą malonumą šiuo atžvilgiu suteikia 1939 metų sovietų ir vokiečių taikos sutarties apmąstymai, kurią Nausėda niekinamai vadina Molotovo ir Ribentropo paktu, tačiau mūsų klausimai tuo nesibaigia. Priešingai, jie tik prasideda. Kažkodėl Nausėda nieko nenori mums pasakyti apie įvykius iki 1939 metų, nes jie yra ne mažiau įdomūs. Kažkodėl Nausėda nenori nieko papasakoti apie žymių Lietuvos politikų kontaktus su Trečiojo Reicho žvalgybos tarnybomis. Ir tai vėlgi yra tema tokiai giliai intelektualiniai diskusijai. Visa tai nejaudina Nausėdos. ES aukščiausiojo lygio susitikime jis iškels istorijos revizionizmo politikos klausimą. Tai yra, ne tiesiog atstovas, o revizionistinės šalies prezidentas pasisako prieš revizionizmą, kurio jis negali įrodyti", — teigė jis.

  Gasparianas pareiškė apie "masinės politinės šizofrenijos erą", į kurią Lietuva bando įnešti savo indėlį.

  "Tai dar kartą pabrėžia "posttiesos" erą, tokios masinės politinės šizofrenijos erą, į kurią Lietuva bando įnešti savo mažą indėlį pagal savo galimybes. Taip, jis yra menkas, palyginti su tuo, kas vyksta JAV, tačiau, nepaisant to, tai taip pat paraiška, taip sakant, baigiamajam kasmetiniam parodyto politinio laukinumo hitų paradui 2020 metais", — pridūrė istorikas.

  Dar šia tema

  Lietuva paragino Rusiją atsiimti įstatymo projektą dėl Molotovo-Ribentropo pakto
  Ekspertas: Baltijos šalys nenori pripažinti, kad TSRS jas išgelbėjo nuo Hitlerio
  "Mes nesaugosime vokiečių nuo Rusijos". Prieš ką JAV draugauja su Lenkija
  Naujas draugas geriau už du senus. Lietuvai daugiau ne pakeliui su Latvija ir Estija?
  Nausėda ES viršūnių susitikime dalinsis Lietuvos istorijos perrašymo patirtimi
  Tegai:
  Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos