03:01 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Norint balsuoti Lietuvos rinkimų apylinkėse, reikia turėti Rusijos pilietybę patvirtinantį asmens dokumentą

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas "Sputnik Lietuva" korespondentui papasakojo, kaip respublikoje vyksta balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų.

  Путин проголосовал по поправкам к Конституции
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Lietuvoje balsavimas vyksta vieną dieną. Atidarytos dvi rinkimų apylinkės — Rusijos ambasadoje Lietuvoje ir Rusijos generaliniame konsulate Klaipėdoje. Jie duris atvėrė 8:00 valandą Lietuvos laiku ir veiks iki 20:00 valandos.

  Norėdami balsuoti, turite turėti galiojantį dokumentą, įrodantį Rusijos Federacijos piliečio tapatybę.

  "Mes patenkinti, viskas gerai, kalbant apie organizacinius aspektus, saugumą. Mes numatėme medicininį aspektą, kad žmonės pagal pageidavimą dėvėtų kaukes. Juk atvažiuoja žmonės iš įvairių miestų <...>. Duok, Dieve, kad viskas būtų gerai. Ir labai džiaugiamės, kad mūsų piliečiai nėra abejingi šiam labai svarbiam įvykiui mūsų šalies gyvenime, jaudinasi ir dalyvauja. Jau buvo pora žmonių, kurie pirmą kartą gyvenime atėjo balsuoti. Pasveikinome juos, įteikėme knygas apie Rusiją. Taigi, darbas vyksta", — sakė ambasadorius.

  Šalies Konstitucijos pataisų iniciatyvą pateikė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, paskelbdamas kasmetinę žinią Federalinei asamblėjai 2020 metų sausio 15 dieną. Pagrindinio įstatymo pataisos yra skirtos naujiems reikalavimams, kurie keliami prezidentui, vyriausybės nariams ir valdžios atstovams įvairiais lygiais, įtvirtina valstybės socialines garantijas piliečiams, keičia parlamento įgaliojimus, neleidžia susvetimėti federalinėms teritorijoms, nustato rusų kalbos statusą.

  Dar šia tema

  Nausėda: būsimi Rusijos Konstitucijos pakeitimai kelia didelį susirūpinimą
  Putinas paragino Rusijos gyventojus balsuoti už Konstitucijos pataisas
  Rusijoje vyksta paskutinis balsavimo dėl Konstitucijos pataisų etapas
  Tegai:
  balsavimas, pataisos, Konstitucija, Rusija, Aleksandras Udalcovas

  Svarbiausios temos