08:39 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vašingtonas norėtų, kad Berlynas užimtų antraeilę poziciją. Šioje situacijoje Vokietija yra priversta perorientuoti savo užsienio politikos kursą, pasitikėdama Rusija kaip savo strategine partnere, mano analitikas

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Berlynas priverstas perorientuoti savo užsienio politiką, sudėdamas viltis į Rusiją, atsiradus keliems prieštaravimams su Jungtinėmis Valstijomis, interviu RT pasakė Rusijos mokslų akademijos Europos tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Vladimiras Olenčenka.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Anksčiau Vokietijos ambasadorius Maskvoje Geza Andreasas fon Geiras (Géza Andreas von Geyr) pranešė, kad Berlynas Vokietijai pirmininkaujant Europos Sąjungos Taryboje sieks glaudesnio bendradarbiavimo su Rusija.

  Anot Olenčenkos, Vašingtonas netoleruos situacijos, kai savarankiška Vokietija yra Vakarų Europos lyderė.

  "Tarp JAV ir Vokietijos atsirado daugybė prieštaravimų — pradedant ekonomine konkurencija daugelyje pramonės sričių ir baigiant tokiais klausimais, kaip amerikiečių karių pajėgos Vokietijos žemėje ar konkurencijos klausimai dėl dominavimo Europos žemyne. <...> Ir, žinoma, Vašingtonas norėtų, kad Berlynas užimtų antraeilę poziciją. Šioje situacijoje Vokietija yra priversta perorientuoti savo užsienio politikos kursą, pasitikėdama Rusija kaip savo strategine partnere", — pasakė analitikas.

  Ekspertas pridūrė, kad praėjusį mėnesį Berlyno ir Vašingtono santykių pablogėjimo tendencija tapo dar akivaizdesnė, o Vokietijos valdžia vis dažniau kalba apie tai, kad reikia vykdyti nepriklausomą politiką, neatsižvelgiant į JAV.

  Kita vertus, Olenčenka mano, kad santykių tarp šių šalių pablogėjimo požymiai pasireiškė dar tada, kai prezidentavo Barakas Obama, o esant Donaldui Trampui padėtis dar labiau "pablogėjo".

  Dar šia tema

  EP narys iš Lenkijos skundėsi dėl per gero Vokietijos ir Prancūzijos požiūrio į Rusiją
  "Mes nesaugosime vokiečių nuo Rusijos". Prieš ką JAV draugauja su Lenkija
  Vokietijos gynybos ministrė ragina su NATO suderinti "Rusijos grėsmės" suvokimą
  Trampas patvirtino planą perkelti iš Vokietijos daugiau kaip 9 tūkstančius kariškių
  Tegai:
  užsienio politika, JAV, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos