11:56 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (376)

  Tuo pat metu Vilnius taip pat neturėtų pasikliauti Vakarų Europa, ypač Vokietija, mano politikos analitikas Semionas Uralovas

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paprašė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel palaikyti maksimalų ES institucijų dalyvavimą gerinant Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) saugą.

  Interviu Sputnik Lietuva komentuodamas šį Skvernelio prašymą vyriausiasis portalo "Sonar-2050" redaktorius, politikos analitikas Semionas Uralovas teigė, kad Vilnius sulošė antirusiška korta dėl tam tikrų bonusų, tačiau Lietuvos valdžia per daug pasitikėjo Vašingtonu.

  "Pirmasis aspektas yra bandymas gauti tam tikras premijas, atsižvelgiant į radikaliausią antirusišką ir antibaltarusišką poziciją. Todėl tai yra ne kas kita, kaip provokacija, susijusi su bandymu nutempti Vokietiją, kuri iš tikrųjų yra labai pragmatiškoje padėtyje santykiuose su Rusija. Aš abejoju, kad tai duos kokių nors rezultatų. Mes netgi matome iš pozicijos dėl "Nord Stream 2" — Vokietija siekia savo praktinių interesų", — sakė jis.

  Kaip antrąjį aspektą Uralovas įvardija "Baltijos tigrų", kurie susiginčijo tarpusavyje, santykių pablogėjimą, o Lenkija ėmėsi vadovauti. Kartu jis pridūrė, kad Baltijos šalys ir toliau konfliktuos, tačiau taip pat stengsis kuo brangiau parduoti savo antirusišką ir antibaltarusišką retoriką. 

  Skvernelis savo kreipimesi į Merkel išsakė didelį nerimą, kad ant Europos Sąjungos išorės sienos, pažeidžiant tarptautinius susitarimus, Baltarusijoje statoma Astravo atominė elektrinė, į kurią visiškai neseniai buvo pristatytas branduolinis kuras.

  Pasak premjero, svarbi tvirta ir aiški žinia Baltarusijos vadovybei, kad Europa nepritaria nesaugios Astravo AE veiklos pradžiai, kol bus įgyvendinti visi svarbiausi saugos reikalavimai, ir nepirks joje pagamintos elektros.

  Lietuva aršiai priešinasi Baltarusijos Gardino srityje, netoli Vilniaus, statomos atominės elektrinės projektui, BelAE vadindama "grėsme" respublikai. Be to, Vilnius priešinasi energijos eksportui iš objekto ir nuolat ragina kaimynines respublikas nepirkti elektros iš šios elektrinės. Tačiau to dar nepavyko pasiekti.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (376)

  Dar šia tema

  Ar dirbate Rusijos naudai? Kuo Lietuvos politikas kaltina Latviją
  Į Lietuvą iš trečiųjų šalių galėjo patekti neaiškios kilmės finansiniai ištekliai
  Karbauskis ragina atsakyti už "Sąjūdžio prieš Astravo AE" "neskaidrius veiksmus"
  Skvernelis: EK turi parodyti lyderystę, kad elektra iš Astravo AE nepatektų į ES rinką
  Tegai:
  JAV, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos