08:20 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos vadovas išreiškė pasirengimą ir toliau plėtoti kaimyninius santykius, tačiau kartu pažymėjo, kad rūpindamasis regiono saugumo užtikrinimu jis nuolatos kels branduolinės saugos klausimą

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką ir šalies gyventojus Nepriklausomybės dienos proga, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lietuvos prezidentas palinkėjo Baltarusijos žmonėms, kad jų šalis būtų stipri, nepriklausoma ir klestinti.

  Šalies vadovas priminė, kad Lietuvą ir Baltarusiją sieja bendra istorinė praeitis, glaudūs kaimyniniai santykiai, aktyvūs ryšiai tarp abiejų šalių piliečių. Tačiau kartu Nausėda pabrėžė, kad branduolinė sauga bus tas dvišalės darbotvarkės klausimas, kurį jis nuolat kels rūpindamasis ir Lietuvos gyventojų, ir regiono saugumo užtikrinimu.

  "Esame pasirengę ir toliau plėtoti kaimyninius santykius tiek dvišaliu, tiek ES ir Baltarusijos lygiu. Tikiu, kad, remdamiesi abipuse pagarba ir gera valia, konstruktyviai spręsime kylančius iššūkius", — rašoma Lietuvos vadovo sveikinime.

  Be to, prezidentas įsitikinęs, kad raidos kelias, paremtas europietiškomis vertybėmis ir tarptautinėmis žmogaus teisėmis, yra tinkamas Baltarusijai — jis užtikrintų šalies ilgalaikį saugumą ir gerovę.

  Tegai:
  Nepriklausomybės diena, Baltarusija, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos