17:11 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Gitanas Nausėda prezidento pareigas pradėjo eiti po 2019 metų liepos 12 dieną įvykusios inauguracijos

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Žvalgų mainus tarp Lietuvos ir Rusijos, į kuriuos taip pat buvo įtrauktas ir Norvegijos pilietis, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laiko svarbiausiu jo kaip valstybės vadovo pirmųjų metų pasiekimu. Apie tai pranešė "TASS" su nuoroda į spaudos konferenciją, skirtą jo pirmiems prezidentavimo metams.

  "Nuoširdžiai džiaugiuosi žvalgų apsikeitimo procedūra, kurią mes atlikome idealiai", — sakė jis ir pridūrė, jog tai pavyzdinė operacija ta prasme, kad nebuvo nei pozicijų, nei opozicijų.

  Nuteistųjų už žvalgybos veiklą mainai, į kuriuos buvo įtrauktas atsistatydinęs Norvegijos pasienietis Frodė Bergas, Lietuva ir Rusija, vyko 2019 metų lapkričio 15 dieną. Lietuva perdavė Rusijai jos piliečius — Sergejų Moisejenką ir Nikolajų Filipčenką, kurie 2017 metais buvo nuteisti už kaltinimus šnipinėjimu Rusijos naudai 10,5 ir 10 metų kalėjimo. Lietuvai Rusija grąžino lietuvius — Jevgenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį, kurie buvo nuteisti 2016 metais, taip pat perdavė Bergą.

  Prezidentas mano, kad metų nesėkmė buvo Jaroslavo Narkevičiaus paskyrimas susisiekimo ministru. Prezidentas dar praėjusių metų lapkritį teigė, kad jis dėl daugybės abejotinų ministro sprendimų prarado pasitikėjimą, tačiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis atsisakė atleisti Narkevičių.

  Nausėda pareigas pradėjo eiti po 2019 metų liepos 12 dienos inauguracijos.

  Dar šia tema

  Nausėda ragina Vyriausybę sparčiau didinti senatvės pensijas
  Su pliažu Lukiškių aikštėje ir be Vyčio: kokia Lietuva mini Valstybės dieną
  LGBT aktyvistai gali sutrukdyti Lenkijos draugystei su Baltijos šalimis
  Tegai:
  žvalgai, Rusija, prezidentas, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos