07:50 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (379)

  Lietuvos vadovas nekomentavo derybų dėl Astravo AE elektros boikoto eigos ir pasiūlė palaukti jų rezultatų

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Lietuva tikisi ryžtingo ES vadovybės žodžio derybose dėl BelAE elektros boikoto. Apie tai pranešė "TASS" su nuoroda į spaudos konferenciją, skirtą Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pirmiems prezidentavimo metams.

  "Šiuo klausimu kalbėjausi ir su Europos Komisijos prezidente Ursula von der Leyen, ir su Europos Vadovų Tarybos prezidentu Charlesu Micheliu, kad Europa imtųsi to tarpininko arba moderatoriaus vaidmens šitame procese, nes priešingu atveju būtų labai sunku rasti tą kompromisą", — sakė jis.

  Tačiau Nausėda nesakė, kokio būtent rezultato tikisi Lietuva.

  "Europos Komisija to tarpininko vaidmens ėmėsi, šiuo metu derybininkai, gavę pirminius pasiūlymus, juos svarsto, derina ir nenorėčiau tų pirminių pasiūlymų kol kas komentuoti, kad nepakenkčiau derybų procesui. Manau, kad mes turėsime rezultatą. Ar jis bus patenkinamas, visiškai atitiks mūsų lūkesčius, — palaukime, kol bus rezultatas", — pareiškė jis.

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

  Lietuva priešinasi projektui, BelAE vadindama "grėsme" respublikai. Be to, Vilnius priešinasi energijos eksportui iš objekto ir nuolat ragina kaimynines respublikas nepirkti elektros iš elektrinės. Tačiau to dar nepavyko pasiekti.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad aršus Vilniaus pasipriešinimas BelAE iš esmės kyla ne dėl susirūpinimo techninėmis ar aplinkosaugos problemomis, o dėl "nuoskaudos" už Ignalinos AE praradimą ir iš baimės prarasti savo jau ir taip silpnas pozicijas energetikos rinkoje.

  Interviu Sputnik Lietuva Integracijos perspektyvų tyrimo centro direktorius, "RuBaltic.ru" vyriausiasis redaktorius Sergejus Rekeda sakė, kad Lietuva neturi galimybės daryti spaudimo artimiausiems kaimynams — Latvijai ir Estijai. Anot jo, viskas, kuo Lietuva galėjo remtis, yra efemeriški dalykai, tokie kaip Baltijos vienybė, kurios de facto nėra.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (379)

  Dar šia tema

  Politologas: Lietuvos valdžia per daug pasitikėjo JAV BelAE klausimu
  Parodys laidą: Minskas paruošė Lenkijai viliojamą Astravo AE pasiūlymą
  Estija tikisi iš EK papildomo Astravo AE saugos įvertinimo
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Astravo AE

  Svarbiausios temos