06:50 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kita vertus, Lietuvos Respublikoje esantys Lenkijos piliečiai teikė absoliučią pirmenybę Lenkijos prezidento konkurentui

  VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Andžejų Dudą su išrinkimu antrajai kadencijai. Sveikinimai buvo paskelbti Lietuvos vadovo "Twitter" paskyroje.

  "Sveikinu savo draugą Andrzejų Dudą laimėjus Lenkijos prezidento rinkimus antrajai kadencijai. Linkiu stiprybės ir sėkmės. Tikiuosi tęsti Lietuvos ir Lenkijos glaudų bendradarbiavimą saugumo, gynybos srityje ir įgyvendinant regioninius infrastruktūros projektus", — parašė Nausėda.

  Prezidentas taip pat pareiškė, kad tikisi tęsti glaudų Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą saugumo, gynybos srityje ir įgyvendinant regioninius infrastruktūros projektus.

  Per sekmadienį vykusį antrąjį prezidento rinkimų turą dabartinis prezidentas Duda sugebėjo nugalėti savo varžovą, opozicinės "Pilietinės koalicijos" atstovą Rafalą Tšaskovskį, turėdamas tik nedidelę persvarą.

  Valstybinė rinkimų komisija, apdorojusi 99,7 proc. apylinkių protokolų, pranešė, kad už Andžejų Dudą balsavo 51,21 % rinkėjų, o už Rafalą Tšaskovskį — 48,79 % rinkėjų. 

  Kita vertus, Dudos varžovas pasirodė esąs absoliutus Lietuvos lenkų favoritas. Tšaskovskis surinko absoliučią daugumą balsų tarp Vilniuje balsavusių Lenkijos piliečių: jis gavo 352 lenkų balsus, o Dudą palaikė 129 žmonės.

  Dar šia tema

  Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
  Lietuvos lenkai balsų dauguma palaikė Dudos varžovą
  Tegai:
  Lietuva, Lenkija, Gitanas Nausėda, Andrzejus Duda

  Svarbiausios temos