02:13 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Apytiksliais skaičiavimais, šį kartą buvo 15 kartų daugiau protestų nei po ankstesnių prezidento rinkimų, kurie vyko 2015 metais

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Lenkijos Aukščiausiajam Teismui pateikta daugiau nei tūkstantis protestų dėl prezidento rinkimų. Apie tai pranešė žinybos spaudos sekretorius Aleksanderas Stempkovskis (Aleksander Stępkowski), praneša Gazeta prawna.

  Anot jo, apytiksliais skaičiavimais, šį kartą buvo 15 kartų daugiau protestų nei po ankstesnių prezidento rinkimų, kurie vyko 2015 metais.

  "Penktadienio popietę Aukščiausiasis Teismas priėmė per tūkstantį rinkimų protestų. Daugiau nei 400 jų jau užregistruoti. Tačiau, mūsų skaičiavimais, jų skaičius viršys du tūkstančius", — teigė Stempkovskis.

  Jis pridūrė, kad protestai gali būti susiję su pažeidimais, kurie įvyko per du turus. Pašnekovas pažymėjo, kad kai kuriuos dokumentus pateikia užsienyje gyvenantys rinkėjai.

  "Teisėjai šį mėnesį turėtų apsvarstyti protestus, kad rugpjūčio 3 dieną būtų priimta rezoliucija dėl rinkimų teisėtumo. Šiuo metu darbas organizuojamas taip, kad būtų galima efektyviai ir greitai apsvarstyti visus gautus dokumentus", — padarė išvadą Aukščiausiojo Teismo atstovas.

  Anksčiau Lenkijos opozicija pareikalavo, kad dabartinio respublikos prezidento Andžejaus Dudos pergalė prezidento rinkimuose būtų paskelbta negaliojančia. "Civilinės koalicijos" atstovai paskelbė, kad kreipsis į Lenkijos Aukščiausiąjį Teismą.

  Antrasis prezidento rinkimų turas Lenkijoje vyko liepos 12 dieną. Remiantis jo rezultatais, Andžejus Duda gavo 51,03 % balsų, jo konkurentas, Varšuvos meras Rafalas Tšaskovskis sulaukė 48,97 % rinkėjų palaikymo. Rinkėjų aktyvumas viršijo 68 %.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentas sveikina Dudą su pergale Lenkijos prezidento rinkimuose
  Lenkijos prezidentas paskelbė, kad Varšuvos tikslas — palikti JAV kariuomenę Europoje
  Lenkijoje nebus vienalyčių santuokų, pareiškė prezidentas
  "Uždusinti kainomis": Lietuvos prezidentas atsidūrė "Lenkijos spąstuose"
  Tegai:
  rinkimai, Lenkija

  Svarbiausios temos