09:21 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nausėda sveikindamas paminėjo šešių mėnesių Vokietijos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai sunkios krizės sąlygomis

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Vokietijos kanclerę Angelą Merkel su gimtadieniu, įteikdamas dirigento lazdelę kaip simbolinę dovaną.

  "Nuoširdžiai sveikinu jus su gimtadieniu, brangioji Vokietijos kanclere Angela Merkel, Europos dirigente - 2020! Mano simbolinė dovana jums yra dirigento lazdelė. Už harmoningus garsus Europos politikoje už puikią Europos simfoniją", — Twitter paskyroje teigė Lietuvos vadovas.

  Akivaizdu, jog Nausėda kalbėdamas apie "dirigavimą" pabrėžė, kad Vokietija liepos 1 dieną perėmė šešių mėnesių pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

  Merkel švenčia savo gimtadienį liepos 17 dieną. Šiais metais jis sutapo su pirmuoju asmeniniu ES šalių vadovų susitikimu Briuselyje po karantino.

  Pirmaujantys Europos politikai bando susitarti dėl 1,074 trilijono eurų ES biudžeto 2021–2027 metams ir Europos Sąjungos antikrizinio ekonomikos atkūrimo plano. Kaip pažymėta, derybos yra nepaprastai sunkios ir greičiausiai šiame aukščiausiojo lygio susitikime nepavyks pasiekti sutarimo abiem klausimais.

  Aukščiausiojo lygio susitikimo išvakarėse Europos Vadovų Tarybos vadovas Šarlis Mišelis pateikė pasiūlymus dėl sanglaudos fondo ir daugiamečio ES biudžeto plano. Jie turi būti suderinti viename pakete. Kalbama apie 750 milijardų eurų vertės atkūrimo planą, iš kurio 500 milijardų bus išleista subsidijoms, o 250 — paskolų forma. Visos lėšos turi būti išleistos iki 2026 metų.

  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Angela Merkel

  Svarbiausios temos