12:46 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (421)

  Amerikos vadovas, imdamasis tų ar kitų žingsnių, visai neatsižvelgia į savo partnerių Europoje interesus, mano ekspertas Aleksandras Razuvajevas

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Europiečiams nepatinka tai, kad amerikiečiai savo sankcijomis lipa į Europą, bando ją išmokyti gyventi ir pakenkti jos ekonominiams interesams, interviu Sputnik Lietuva pasakė kompanijos "Alpari" analitikos skyriaus direktorius Aleksandras Razuvajevas.

  Europos Sąjunga yra labai susirūpinusi dėl to, kad JAV padažnėjo sankcijų naudojimo arba grasinimų panaudoti atvejai prieš Europos bendroves, įskaitant "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" projektus, pareiškė ES vyriausiasis atstovas užsienio ir saugumo politikos klausimais Žozepas Borelis.

  Anot jo, ES pasisako prieš trečiųjų šalių sankcijų taikymą teisėtą verslą vykdančių Europos įmonių atžvilgiu. Borelis pridūrė, kad Europos politiką turėtų nustatyti pati Europa, o ne trečiosios šalys.

  Ekspertas Aleksandras Razuvajevas pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas visai neatsižvelgia į savo partnerių Europos Sąjungoje interesus.

  "Suprantama, kad Europa turi savo ekonominius interesus. Žinoma, suvienyti Europos pramonę ir Rusijos išteklius — tai dar buvo [buvusio Vokietijos kanclerio Gerhardo] Šrėderio svajonė, ir jis apie tai kalbėjo. Tai, kad amerikiečiai savo sankcijomis lipa į Europą, bando juos išmokyti gyventi ir pakenkti jų ekonominiams interesams, europiečiams tai, suprantama, nepatinka", — pasakė jis.

  Razuvajevas pabrėžė, kad užbaigus "Nord Stream-2" viskas bus gerai. Jo nuomone, kol kas neaišku, kokia bus degalų paklausa dėl pandemijos.

  "Manau, kad ji bus mažesnė nei pernai, atitinkamai, aš darau prielaidą, kad kitais metais, jei bus paleistas "Nord Stream-2", dujų tranzitas bus sustabdytas ne tik per Ukrainą, bet ir per Baltarusiją bei Lenkiją", — pasakė jis.

  "Nord Stream-2" yra naujas į eksportą orientuotas dujotiekis, tiesiamas iš Rusijos į Europą per Baltijos jūrą. Dujotiekis prasideda Baltijos jūroje, Leningrado srities Ust-Lugos regione, o baigiasi Vokietijoje, Greifsvaldo srityje.

  Maršruto ilgis yra daugiau nei 1200 kilometrų. Bendras dviejų "Nord Stream-2" linijų pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus. Bendras "Nord Stream" ir "Nord Stream-2" projektinis pajėgumas yra 110 milijardų kubinių metrų dujų per metus.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (421)

  Dar šia tema

  Vokietija atsakė JAV apie sankcijų prieš "Nord Stream-2" grėsmę
  Valstybės Dūma įvertino JAV bandymų sustabdyti "Nord Stream-2" pasekmes
  Kremlius pakomentavo JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" grėsmę
  Valstybės departamento ultimatumas: kaip JAV grasina "Nord Stream-2" naujomis sankcijomis
  Tegai:
  Rusija, Nord Stream-2, sankcijos, Europa, JAV

  Svarbiausios temos