21:43 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilniaus meras pareiškė, kad valstybė švaisto laiką ir išteklius niekams, bet esmines problemas ignoruoja

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius papasakojo apie prieš meriją nukreiptą "biurokratinę mašiną", kuri imituoja darbą ir neišsprendžia realių problemų. Apie tai jis rašo savo Facebook paskyroje.

  "Biurokratinė pelkė burbuliuoja, spjaudosi, darbą imituoja. Čia skamba kiek poetiškai, tačiau realybė gerokai liūdnesnė. Mes, kaip valstybė, švaistome laiką ir resursus niekams, bet esmines problemas ignoruojame — nes taip paprasčiau imituoti darbą", — rašo meras.

  Jis pateikė įstaigų, turėjusių pretenzijų dėl paplūdimio sostinės centre, sąrašą. Tai Valstybinei lietuvių kalbos komisija, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, atskiri Seimo nariai, prezidentas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Vyriausioji rinkimų komisija bei Kultūros paveldo departamentas, Valstybinė kultūros paveldo komisija, Vyriausybė ir prokuratūra. 

  "Visos, visos iki vienos šios institucijos parašė raštus Vilniaus miesto savivaldybei (o kiek raštų gavo dar ir projekto partneriai). Kai kurie po vieną lapą, kai kurie po penkis lapus, jų rašymui buvo skirta laiko, juos vizavo institucijų vadovai. Mes privalome į juos atsakyti, turime paskirti tam laiko, įrodinėjant, kad smėlis nėra grėsmė visuomenei", — rašo meras.

  Jis priminė, kad paplūdimys kainavo apytiksliai 50 tūkstančių eurų, tuo tarpu, anot mero, "biurokratinės pelkės" kova su šiuo smėliu šią sumą jau gerokai perkopė.

  Anot Šimašiaus, apskritai kovai su paplūdimiu buvo skirta daugiau nei 1000 valandų, o realios problemos šalyje liko neišspręstos.

  "Sugalvoti, kaip mokytojo profesiją padaryti tikrai prestižine? Sukurti pandemijos ekonomikos gelbėjimo paketą? Parengti planą, kaip iš ES gauti milijardai bus investuoti, o ne pravalgyti? Pasirengti strategiją rudeniui, kaip atlaikysime galimą antrąją pandemijos bangą? Ne, juk tai ne pirmos svarbos klausimai Lietuvoje", — pažymi meras.

  Pasak Šimašiaus, Lukiškių aikštės smėlis netikėtai atliko funkciją, kurios jis iš jo nesitikėjo.

  "Išjudino visą biurokratinę pelkę, atskleidė tikruosius veidus, pasimatė darbą imituoti mėgstančios institucijos ir asmenys. Tai, sakyčiau, rimtas signalas valstybei — arba mes turime per daug institucijų, arba per mažai problemų. Kadangi problemos, deja, akivaizdžios, kyla klausimas dėl tokių institucijų perteklinės veiklos — kam jos visa tai daro? Koks jų tikslas? Gal apskritai jų nereikia, jei jos negali užsiimti rimtų problemų sprendimu?" — apibendrina jis. 

  Anksčiau Seimas priėmė Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą, kuriuo nustatoma, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu. Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtą Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą.

  Įstatyme įrašyta, kad aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

  Tegai:
  Vilnius, Lukiškių aikštė, Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos