21:52 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šis klausimas buvo aptartas respublikos valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos", prasidėjus ministro pirmininko atostogoms

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" svarsto galimybę įvesti dviejų ministrų pirmininkų pavaduotojų postus, kad būtų pakeistas vyriausybės vadovas, kai jo nėra, praneša "Express-nedelia", su nuoroda į "valstiečių" lyderį Ramūną Karbauskį.

  Tai būtina, kad nekiltų painiava dėl to, kuris iš ministrų turėtų pakeisti ministrą pirmininką. Kalbama ne apie naujų pareigybių kūrimą, o apie ministrų paskyrimą premjero pavaduotojais.

  "Jei mes kalbame apie pokyčius, mes keliame klausimą, ar įmanoma <...> nekurti naujų pareigų, bet patvirtinti du ministrus kaip ministrų pirmininkų pavaduotojus. Tai aptarėme partijoje, kad būtų aišku, kurie ministrai gali pakeisti ministrą pirmininką, kad tai nebūtų vienašališkas ministro pirmininko sprendimas", — teigė Karbauskis.

  Kita vertus, ministrų pakeitimo klausimas negali būti išspręstas kitaip, nei tai buvo padaryta dabar.

  "Valstiečių" lyderis laiko kritiką dėl sveikatos ministro Aurelijaus Verygos, kuris pasiėmė penkias atostogų savaites, ir sprendimo skirti laikinuoju sveikatos apsaugos ministerijos vadovu susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių nepagrįsta. Karbauskis patikino, kad visi vyriausybės nariai, taip pat ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, jei reikės, grįš į savo pareigas per kelias valandas, nes ilsisi Lietuvoje ar netoli jos.

  Vyriausybės vadovas atostogauja liepos 20–rugpjūčio 7 dienomis. Skverneliui nesant, ministro pirmininko pareigas eis finansų ministras Vilius Šapoka ir energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Dar šia tema

  Skvernelis parodė, kaip praleidžia atostogas
  Tegai:
  ministras pirmininkas

  Svarbiausios temos