08:43 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusija yra kaimynė, gana sėkmingai besivystanti už ES ribų ir rodanti kitokį vystymosi kelią, tikina politologas Vladimiras Šapovalovas

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto (MPGU) Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas pabrėžė, kad Lietuva gręžiojasi į Baltarusiją, kuri rodo kitokį vystymosi kelią.

  "Visų pirma, žinoma, reikia pabrėžti, kad Baltarusija yra kaimynė, gana sėkmingai besivystanti už ES ribų ir rodanti kitokį vystymosi kelią, priešingai nei pasirinko Lietuva. Kaip žinote, nemaža dalis Lietuvos gyventojų yra už Lietuvos ribų kaip nekvalifikuota darbo jėga kitose ES šalyse, o pačios Lietuvos pramonė šiuo metu yra pirmykštės bendruomenės lygio", — sakė jis.

  Šapovalovas pridūrė, kad Vakaruose Vilnius stovi priešakinėje linijoje Vakarų ekspansijos link Minsko atžvilgiu.

  Lietuva nepatenkinta Baltarusijos demokratija >>

  "Būtent čia, taip pat Lenkijoje, yra pagrindiniai informacijos centrai ir mišrus karas prieš Baltarusiją ir Baltarusijos politinį elitą. Lietuvos politikai jaučiasi svarbiausiais ES kariais Baltarusijai užkariauti. Lietuva, Lietuvos politikai ir visuomenės veikėjai supranta, kokia jų misija vykdant ES politiką Baltarusijos atžvilgiu, kad ši misija gali būti gerai apmokama iš tam tikrų fondų, pirmiausia užjūrio, todėl čia jie taip įdėmiai atsižvelgia į klausimus, susijusius tik su vidaus politine veikla pačioje Baltarusijoje. Žinoma, toks pareiškimas yra šiurkštus neslepiamo kišimosi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bandymo paveikti rinkimų procesą šioje šalyje faktas",  teigė politologas.

  Anksčiau Lietuvos Seimo nariai paragino Europos Sąjungos vadovybę įvesti sankcijas Baltarusijos valdžiai už opozicijos persekiojimą ir žmogaus teisių pažeidimus.

  Parlamentarai savo kreipimesi pažymi, kad "Baltarusijos prezidento rinkimų išvakarėse, pastaraisiais mėnesiais sustiprėjo represijos prieš nepriklausomus kandidatus ir žiniasklaidą, demokratinę opoziciją ir pilietinę visuomenę", taip pat "blogėja" bendra žmogaus teisių padėtis. Jie mano, kad demokratinės vertybės, žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsauga turėtų būti pagrindiniai Briuselio politikos Minsko atžvilgiu principai.

   

  Tegai:
  ES, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos