11:32 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)

  Anksčiau JTO Priverstinių dingimų komitetas, paskelbęs Deimantės Kedytės paiešką, nurodė Lietuvai pranešti merginos adresą ir pateikti įrodymus, ar ji yra sveika

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė savo Facebook paskyroje pasidalino paskutinėmis naujienomis apie Deimantę Kedytę.

  "Lietuvos Valstybė Jungtinių Tautų Organizacijai pranešė, kad Deimantei psichologinė pagalba teikiama iki šiol. Ar ji gyva, JTO įrodymų nepateikė", — rašo Venckienė.

  Anksčiau buvusi teisėja pranešė, kad iki 2020 metų liepos 2 dienos Jungtinių Tautų Organizacijos Priverstinių dingimų komitetas, paskelbęs Deimantės Kedytės paiešką, nurodė Lietuvai pranešti merginos adresą ir pateikti įrodymus, ar ji yra sveika.

  Venckienės byla

  Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

  Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. 2012 metų gegužę, įsikišus teisėsaugos pareigūnams, mergaitė buvo paimta iš namų Garliavoje, kur gyveno su teta ir seneliais, ir perduota motinai Laimutei Stankūnaitei. Nuo tada nežinoma nei Stankūnaitės, nei Deimantės buvimo vieta.

  Neringa Venckienė 2013 metais išvyko su sūnumi Karoliu į JAV. Lietuvoje ji buvo apkaltinta pasipriešinimu teisėsaugai.

  2019 metų rudenį JAV išdavė Venckienę Lietuvai ir šių metų sausį jai pateikti kaltinimai, už kuriuos gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

  Venckienė anksčiau skelbė, kad dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi sušvelninti pedofilijos skandalą.

  Gegužės pabaigoje Panevėžio apylinkės teismas surengė posėdį Venckienės byloje, po to surengtas dar vienas posėdis. Ji kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės.

  Birželio 15 dieną Panevėžio apygardos teismas sušvelnino kardomąją priemonę buvusiai teisėjai. Teismas nusprendė kaltinamajai taikytą sustiprintą priežiūrą pakeisti švelnesne priemone — įpareigojimu periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)

  Dar šia tema

  Gėda ir liūdna: Venckienė apie Nausėdai daromą spaudimą įsisegti LGBT ženkliuką
  Venckienė priminė buvusios Lietuvos prezidentės rinkiminės kampanijos pažadą
  Venckienė sureagavo į Lietuvos skirtą humanitarinę paramą JAV 
  Tegai:
  Lietuva, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Deimantė Kedytė, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos