11:37 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tokie dokumentai, kaip Sumnerio Welleso deklaracija, nieko neneša ir neturi jokios įtakos, mano ekspertas Bohdanas Bezpalka

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Sumnerio Welleso deklaracijos priminimas situacijoje su Krymu — tai tik bandymas dar kartą spjauti į Rusiją, interviu Sputnik Lietuva pasakė Tarptautinių santykių tarybos prie Rusijos prezidento narys Bogdanas Bezpalka.

  Buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas savo Facebook paskyroje paragino sekti Baltijos šalių pavyzdžiu situacijoje su Krymu. 80-ųjų Sumnerio Welleso deklaracijos metinių proga jis pareiškė, kad šis dokumentas "politine ir teisine prasme įkalė vinį tam atvejui, jei TSRS nepripažins Baltijos šalių okupacijos".

  Tuo pat metu Klimkinas priminė apie 2018 metų liepos "Krymo deklaraciją", kurioje JAV atsisako pripažinti pusiasalį Rusijos teritorija. Jis išreiškė nuomonę, kad "Krymą reikėtų paversti problema Rusijai", kaip tai buvo su Baltijos šalimis.

  Kaip pareiškė Bogdanas Bezpalka, tai yra dar vienas bandymas pritraukti dėmesį.

  "Iš tikrųjų visi puikiai supranta, kad Krymo niekas neokupuoja. <...> Bet kokiu atveju tokios deklaracijos yra tik dokumentas, kuris nieko neišsprendžia. Tai ne finansinė pagalba, ne karinė intervencija, tai ne kokie nors kiti galingi geopolitiniai instrumentai, kurie iš principo galėtų turėti įtakos Rusijai", — pasakė jis.

  Anot Bezpalkos, JAV be jokių dokumentų ir priežasčių randa būdą paskelbti sankcijas Rusijai.

  "Mano manymu, tai yra bandymas dar kartą spjauti į Rusiją. Manau, kad tiek JAV, tiek kitos šalys vadovaujasi grynai merkantiliniais sumetimais, taip pat ir galimybėmis", — pridūrė jis.

  Tegai:
  Baltijos šalys, JAV, Krymas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos