17:26 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Skirtingai nei Višegrado grupė, naujasis formatas dar turi pasireikšti, sako ekspertas Jurijus Borisenokas

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva Jurijus Borisenokas, Maskvos Lomonosovo valstybinio universiteto Istorijos fakulteto Pietų ir Vakarų slavų istorijos katedros docentas, išreiškė nuomonę, kad ši asociacija bus simbolinė, skirtingai nei, pavyzdžiui, Višegrado ketvertas. Jis taip pat mano, kad "Liublino trikampis" dar turės pasireikšti.

  "Be to, gražiai buvo pasakyta apie Ukrainos europines perspektyvas, tačiau tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje visi daugiau ar mažiau realistiški politikai puikiai supranta, kad Ukrainos likimas ir jos europiniai siekiai yra labai panašūs į Turkijos europinių siekių likimą, kur buvo nesėkmingai siekta narystės Europos struktūrose, kurios dabar vadinamos ES. Ukrainos noras tapti ES dalimi yra labai didelis, o realių galimybių yra labai mažai, todėl šiuo atveju tai yra simbolinis veiksmas", — sakė jis.

  Lietuva, Lenkija ir Ukraina nusprendė sukurti "Liublino trikampį", kuris bus sutelktas į trijų šalių santykių gilinimą. Trijų šalių užsienio reikalų ministrai lankėsi daugiašalėje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadoje LITPOLUKRBRIG.

  Ukrainos užsienio reikalų ministro Dmitrijaus Kulebos teigimu, "Liublino trikampis" taip pat gali tapti priemone sudominti tas šalis, kurioms reikia glaudesnių ryšių su Vakarais, visos Europos struktūromis.

  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, Ukraina

  Svarbiausios temos