06:18 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagal vadovybės planus, iš Vokietijos išvedamų JAV karių beveik šeši tūkstančiai bus dislokuoti NATO šalyse

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. JAV išves 11,9 tūkst. karių iš Vokietijos, praneša RIA Novosti.

  Pentagono vadovas Markas Esperis spaudos konferencijoje pažymėjo, kad kontingentas sumažės nuo 36 iki 24 tūkst. žmonių.

  Pagal Europos vadovybės planus, iš šio skaičiaus apie 5,6 tūkst. žmonių bus apgyvendinti NATO šalyse, dar 6,4 tūkst. sugrįš į JAV.

  Pasak Esperio, 4,5 tūkst. karinių tankų ir šarvuočių dalinių vyks namo, o kiti padaliniai rotacijos principu ir toliau bus dislokuoti "rytuose ir Juodosios jūros regione" Rusijos "sutramdymui".

  Be to, pasak jo, apie 2,5 tūkst. karių, užsiimančių orlaivių papildymu degalais, liks Britanijoje.

  Esperis pridūrė, kad ateityje JAV gali dislokuoti papildomas pajėgas Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

  Dalies kontingento išvedimas iš Vokietijos prasidės per kelias savaites, patikslino Esperis. Anot jo, tam reikės išspręsti nemažai užsienio politikos ir organizacinių klausimų, tarp jų ir kariuomenės dislokavimo naujose bazėse klausimus.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pažadėjo sumažinti amerikiečių kariuomenės skaičių Vokietijoje, nes Berlynas pavėlavo atlikti mokėjimus NATO.

  Savo ruožtu Lenkija pasiūlė Vašingtonui nuolatiniu pagrindu pas save dislokuoti tankų ir šarvuočių diviziją. Be to, Varšuva yra pasirengusi prisiimti išlaidas — nuo pusantro iki dviejų milijardų dolerių.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuva perka ginklus ir ragina aljanso partnerius nuolat būti regione, nes pateikia gyventojams mitą apie Rusijos "grėsmę". Tačiau būtent Vakarai didina savo karinį kontingentą prie Rusijos sienų.

  Maskva ne kartą pažymėjo, kad Rusijos Federacija nesiruošia pulti, tačiau turės sustiprinti saugumą, nes NATO karių skaičius netoli Rusijos sienų išaugo kelis kartus.

  Tegai:
  Pentagonas, NATO, Lenkija, JAV, JAV kariai, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos