06:21 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot parlamentaro, perversmo metu pinigai ir ginklai buvo perduoti per diplomatinį skyrių. Politikas teigė, kad turi įrodymų, patvirtinančių jo žodžius

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Vienas iš išorinių Ukrainos valstybės perversmo finansavimo šaltinių buvo Lietuvos ambasada, sakė buvęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys iš Regionų partijos frakcijos Davidas Žvanija. Apie tai jis kalbėjo vaizdo pranešime, kuris paskelbtas jo YouTube kanale.

  Buvęs parlamentaras pripažino, kad 2014 metais kartu su buvusiu Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavelu Klimkinu jis penkių milijonų eurų kyšiu papirko Europos pareigūną už Petro Porošenkos kandidatūros palaikymą prezidento rinkimuose. Anot jo, Ukrainoje įvyko suplanuotas valdžios užgrobimas.

  "Valdžios užgrobimas buvo finansuojamas keliais būdais. Vienas iš išorinių šaltinių buvo Lietuvos ambasada, per kurią buvo pervedami pinigai ir ginklai, o vidinis kanalas buvo "Diamantbank". Turiu dokumentinių įrodymų, patvirtinančių mano žodžius", — sakė jis.

  Žvanija paragino generalinę prokurorę Iriną Venediktovą pradėti baudžiamąsias bylas ir iškviesti jį apklausai. Anot buvusio deputato, "ukrainiečiai turėtų pagaliau išsiaiškinti tiesą".

  Pagrindinė Kijevo aikštė, Nepriklausomybės aikštė, tapo saugumo pajėgų ir radikalų konfrontacijos epicentru. Masiniai protestai Kijeve prasidėjo 2013 metų lapkričio mėnesį, po to, kai buvo sustabdytas pasirengimas pasirašyti Ukrainos ir Europos Sąjungos asociacijos susitarimą. Riaušių aukomis tapo daugiau nei šimtas žmonių.

  2014 metų vasario mėnesio pabaigoje šalyje įvyko valstybės perversmas. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius Rados sprendimu buvo pašalintas iš valdžios ir buvo priverstas palikti Ukrainą, po to buvo paskelbti naujo valstybės vadovo rinkimai, kuriuos laimėjo Petro Porošenka.

  Po tų įvykių Ukrainos ekonominė padėtis pablogėjo. Praėjusį pavasarį Ukrainos prezidento rinkimus laimėjo Vladimiras Zelenskis.

  Tegai:
  Lietuva, Ukraina, Maidanas, Ukrainos Aukščiausioji Rada

  Svarbiausios temos