02:36 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Viską, ką šios trys šalys gali suderinti tarpusavyje, tai eilines provokacijas ir rusofobinius veiksmus, mano politologas Olegas Matveičevas

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. "Liublino trikampio" tarp Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos sukūrimas neturi perspektyvų, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas, Nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto "Aukštosios ekonomikos mokyklos" profesorius, politechnologas Olegas Matveičevas.

  Lenkija ir Lietuva įtrauks Ukrainą į ES ir Rusijos santykių koordinavimą, pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius. Antradienį trys šalys susitarė sukurti "Liublino trikampį", kuris bus sutelktas į trijų šalių santykių gilinimą.

  Politologas Olegas Matveičevas pažymėjo, kad Lietuva, Lenkija ir Ukraina yra žinomos dėl savo rusofobinės pozicijos, o pats susitikimas nieko nei pridėjo, nei atėmė.

  "Jei jie ketina ką nors koordinuoti, tai, greičiausiai, jie koordinuos tarpusavyje eilines provokacijas, rusofobinius veiksmus ir pareiškimus bei panašiai. Būtų nuostabu, jei prie jų prisijungtų šalys, kurios tradiciškai laikosi neutraliteto ar bando užmegzti kažkokius konstruktyvius santykius, išreikšti savo autoritetingą poziciją. <...> Jie visi neturi perspektyvų ta prasme, kad pati Europos Sąjunga neturi perspektyvų", — pasakė jis.

  Dar šia tema

  Kieno sąskaita? Lietuva yra pasirengusi mokėti JAV už "tėvynės apsaugą"
  Istorikas: Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos susivienijimas yra simbolinis
  Tegai:
  ES, Rusija, Ukraina, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos