09:19 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos ambasados net neslėpė, kad investavo į Maidano protestų Ukrainoje organizavimą, teigia politologas Vladimiras Kornilovas

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Daugelis Vakarų ambasadų investavo į Maidano protestų Ukrainoje organizavimą, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas ir publicistas Vladimiras Kornilovas.

  Anksčiau buvęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys iš Regionų partijos frakcijos Davidas Žvanija pareiškė, kad vienas iš išorinių valstybės perversmo Ukrainoje finansavimo šaltinių buvo Lietuvos ambasada. Žvanija teigia, kad turi dokumentinių to įrodymų.

  Buvęs parlamentaras prisipažino, kad 2014 metais kartu su buvusiu Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavelu Klimkinu penkių milijonų eurų kyšiu papirko Europos pareigūną už Petro Porošenkos kandidatūros palaikymą prezidento rinkimuose. Anot jo, Ukrainoje įvyko suplanuotas valdžios užgrobimas.

  Politologas Vladimiras Kornilovas pažymėjo, kad Vakarų ambasados net pernelyg neslėpė savo prisidėjimo prie įvykių Ukrainoje.

  "Prisiminkite, kaip šie Europos ambasadoriai žygiavo vos ne kolonos priekyje gruodžio 1 dieną, kai ir prasidėjo pastato užgrobimai ir iš esmės prasidėjo masinis Maidanas. Tam tikri finansai ten ėjo per juos", — pasakė jis.

  Kornilovas mano, kad tokie patys incidentai vyksta ir Baltarusijos atžvilgiu.

  "Jūs gi suprantate, kad tai yra ledkalnio viršūnė. Iš tikrųjų, per Baltijos šalis į tą pačią Baltarusiją ir anksčiau buvo siunčiami pinigai, siekiant paremti opozicijos protestus", — pridūrė politologas.

  Tegai:
  Ukraina, Lietuva, Maidanas

  Svarbiausios temos