10:44 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Viceministrė Jaruševičienė įtariama dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Už skandalų epicentre atsidūrusią ministeriją atsakingas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga raginamas atsistatydinti, tai teigia Seimo narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Ji kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindama ministrą prisiimti politinę atsakomybę už jo politinio pasitikėjimo komandos narei pareikštus įtarimus bei ministeriją krečiančius skandalus.

  Kaip teigiama pranešime, jam to nepadarius, ministro atsakomybės klausimą teks spręsti premjerui.

  "Vakar Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pareiškė įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. Tai yra tiesioginė ministro atsakomybė — viceministrai pasirenkami ir paskiriami paties ministro ir paprastai niekada neveikia be vadovo žinios. Lietuva galbūt stovi ant naujos koronaviruso bangos slenksčio, o ministerija, užuot buvusi kovos su koronavirusu flagmanu, kasdien grimzta vis naujuose skandaluose", — sakė ji.

  Jos teigimu, visuomenė privalo turėti garantijas, kad naujo pavojaus akivaizdoje bus sugebėta tinkamai pasirūpinti žmonėmis, jų sveikata, kad bus užtikrintas deramas priemonių kiekis bei valstybiškas požiūris į jų įsigijimą.

  Pabrėžiama, kad kol kas iš šios ministerijos vadovybės girdima apie e. sveikatos sistemos problemas, neskaidrius sandorius ir kratas, todėl Seimo narė ragina Verygą pasielgti garbingai — prisiimti politinę atsakomybę ir pasitraukti iš pareigų.

  "Jei ministras nesitrauks, raginame premjerą priimti sprendimą dėl Aurelijaus Verygos atstatydinimo", — teigė ji. 

  Anksčiau buvo pranešta, kad FNTT atlikto tyrimo metu viceministrei Jaruševičienei pateikti įtariamai, dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį.

  Praeitą savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso (COVID-19) reagentų pirkimu. Tada buvo skelbiama, kad prekyba poveikiu įtariamas Šarūnas Narbutas, buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas. Įtariama, kad Narbutas 5 mln. eurų vertės reagentų pirkimuose veikė kaip neoficialus tarpininkas tarp Lietuvos institucijų ir Ispanijos bendrovės. Narbutas buvo suimtas, tačiau vėliau paleistas. Jam skirtas mėnesiui skirtas namų areštą — teismas nurodė nuo 22:00 iki 06:00 būti namuose.

  Vėliau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad ir pats ministras Veryga buvo apklaustas STT.

  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Seimas, Monika Navickienė, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos