15:48 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)

  Tichanovskajos būstinė teigė nepripažįstanti CRK rezultatų, pažymėdama, kad visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys rodo, kad ji įgijo 70–80 proc

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Svetlana Tichanovskaja saugi. Ji yra Lietuvoje, paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Twitter paskyroje.

  ​Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,08 proc. rinkėjų balsų, antroje vietoje Svetlana Tichanovskaja su 10,09 proc. Tuo tarpu Tichanovskajos būstinė teigė nepripažįstanti CRK rezultatų, pažymėdama, kad visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys rodo, kad ji įgijo 70–80 proc.

  © Sputnik
  Protestai Minske.

  Sekmadienio vakarą daugelyje Baltarusijos miestų prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai, kurie tęsėsi ir pirmadienio vakarą. Protestuotojai Minsko centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija prieš juos šaudė ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas, o protestuotojus išstūmė iš miesto centro.

  Tichanovskaja pirmadienį atsisakė pripažinti Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose. Ji paskelbė laikanti save rinkimų nugalėtoja ir paragino jį perduoti valdžią.

  Anksčiau keli "Telegram" kanalai pranešė, kad Tichanovskają tariamai laiko CRK, kur ji pirmadienio popietę nuvyko pateikti skundo dėl rinkimų rezultatų į aukščiausią valstybės postą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)
  Tegai:
  Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos