21:44 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas pareiškė, kad tik tuo atveju, jei Maskva dalyvaus svarbiuose tarptautiniuose reikaluose, galima pasiekti ilgalaikių rezultatų

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Vokietijos ir Rusijos santykiai yra per daug svarbūs, kad juos būtų galima palikti likimo valiai, antradienį prieš išvykdamas į Maskvą žurnalistams sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas). Apie tai rašo RIA Novosti.

  "Vokietijos ir Rusijos santykiai yra per daug svarbūs, kad būtų palikti likimo valiai. Tai yra dar teisingiau, nes koronaviruso pandemija dar labiau apsunkina tiesioginius vokiečių ir rusų ryšius. Tik tuo atveju, jei Maskva dalyvaus sprendžiant svarbius tarptautinius klausimus, pasieksime ilgalaikių rezultatų. Tai liečia situaciją Rytų Ukrainoje, Libijoje ir Sirijoje. Rusijos elgesys taip pat vaidina svarbų vaidmenį kontroliuojant ginklus. Mes norime, kad Rusija suprastų šią atsakomybę", — sakė Masas, cituojamas Vokietijos užsienio reikalų ministerijos informaciniame biuletenyje.

  Anot ministro, "ten, kur reikia paaiškinimų, geriausia ieškoti atviro pokalbio".

  Maasas pridūrė, kad po apsilankymo Maskvoje vyks į Sankt Peterburgą.

  "Vokiečių Vehrmachto Leningrado blokada baigėsi prieš 75 metus. Tai yra siaubingas karo nusikaltimas prieš Rusijos žmones, už kuriuos atsakinga Vokietija ir kurių niekada neturime pamiršti. Maždaug prieš metus aš su savo kolega iš Rusijos sutariau dėl humanitarinio gesto, kuris būtų naudingas išgyvenusiems dėl blokados. Džiaugiuosi, kad tai pagaliau formuojasi dėl ligoninės paramos veteranams", — sakė ministras.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lenkija gali pamėginti "pertvarkyti santykius" su Rusija
  Supainiojo NATO su prekyba. Kodėl Rusija nenori grįžti į G7
  Ekspertas: NATO turėtų palaikyti konstruktyvius ryšius su Rusija
  Tegai:
  Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos