01:27 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (349)

  Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pažymėjo, kad respublika stebi padėtį kaimyninėje šalyje, ir reiškia susirūpinimą

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Lietuva parengė priemonių planą ir pasiruošusi suteikti prieglobstį, jeigu padaugėtų jo prašančių baltarusių, pranešė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  "Atidžiai stebime situaciją Baltarusijoje ir esame paruošę priemonių planą, jeigu padaugėtų Baltarusijos piliečių prašančių prieglobsčio Lietuvoje. Asmenys, kurie prašys prieglobsčio ir atitiks pabėgėlio statusą, jiems toks prieglobstis mūsų šalyje bus suteiktas", — sakė ministrė.

  Ministrė aptarė situaciją kaimyninėje šalyje su Migracijos departamento ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Policijos departamento atstovais. Tamašunienė išreiškė susirūpinimą dėl Baltarusijos tarnybų veiksmų slopinant protestus.

  Tamašunienė antradienį susitiko su Migracijos departamento ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Policijos departamento atstovais aptarė padėtį kaimynėje šalyje.

  "Ne pirmą kartą Baltarusijos opozicijos atstovai ieško prieglobsčio Lietuvoje. Ir jei taip nutiktų šį kartą, tiek dėl politinių aplinkybių, tiek dėl galimų kitų grėsmių, esame pasirengę jiems padėti, kol atsiras galimybė saugiai sugrįžti namo", — sakė ministrė.

  Lietuvoje prieglobstis gali būti dviejų formų — pabėgėlio statuso ar papildomos apsaugos.

  Antradienio rytą tapo žinoma, kad Tichanovskaja išvyko iš Baltarusijos ir yra Lietuvoje. Apie tai paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, teigdamas, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus yra "saugi". Praėjusį vakarą buvo pranešta, kad kelias valandas nebuvo žinoma Tichanovskajos buvimo vieta. Ji pati anksčiau buvo pareiškusi, kad nesiruošia išvykti iš šalies.

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

  Netrukus po to, kai sekmadienį buvo uždarytos rinkimų apylinkės ir paskelbti nacionalinės išvežimo apklausos rezultatai, nepatenkintieji rezultatais nuvyko į Minsko centrą protestuoti. Jie vyko ir kituose dideliuose miestuose. Saugumo pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau pirmadienį įvyko antroji protestų banga.

  Per dvi dienas trukusį protestą žuvo vienas žmogus, keliasdešimt, įskaitant teisėsaugos pareigūnus, buvo sužeisti. Keli tūkstančiai buvo sulaikyti.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (349)

  Dar šia tema

  Lietuva priglaudė Tichanovskają ir veržiasi vadovauti frontui prieš Lukašenką 
  Į Lietuvą išvykusi Tichanovskaja paragino baltarusius neiti į protestų akcijas
  Tichanovskajai Lietuvoje teks dvi savaites izoliuotis
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Rita Tamašunienė, Lietuva, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos