19:06 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (369)

  Nausėdos manymu, "joks sveiko proto žmogus nepatikėtų", kad Tichanovskajos platinami vaizdo pranešimai buvo daryti "laisva valia"

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja vaizdo pranešimą padarė, nes jai buvo daromas spaudimas.

  Nausėdos manymu, "joks sveiko proto žmogus nepatikėtų", kad Tichanovskajos platinami vaizdo pranešimai buvo daryti "laisva valia". Pasak jo, tai tik dar vienas įrodymas, kokie metodai naudojami siekiant "palaužti žmogaus ir tautos dvasią", šių metodų liudininkais buvome keletą pastarųjų savaičių, pridūrė jis.

  "Lietuva visada suteiks prieglobstį jėgoms, pasiryžusioms kurti laisvę ir demokratiją. Šią situaciją ir naujausius įvykius Baltarusijoje šiandien aptarsiu su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charlesu Micheliu", — savo Facebook paskyroje rašė Nausėda.

  Antradienio rytą tapo žinoma, kad Tichanovskaja išvyko iš Baltarusijos ir yra Lietuvoje. Apie tai paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, teigdamas, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus yra "saugi". Praėjusį vakarą buvo pranešta, kad kelias valandas nebuvo žinoma Tichanovskajos buvimo vieta. Ji pati anksčiau buvo pareiškusi, kad nesiruošia išvykti iš šalies.

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

  Netrukus po to, kai sekmadienį buvo uždarytos rinkimų apylinkės ir paskelbti nacionalinės išvežimo apklausos rezultatai, nepatenkintieji rezultatais nuvyko į Minsko centrą protestuoti. Jie vyko ir kituose dideliuose miestuose. Saugumo pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau pirmadienį įvyko antroji protestų banga.

  Per dvi dienas trukusį protestą žuvo vienas žmogus, keliasdešimt, įskaitant teisėsaugos pareigūnus, buvo sužeisti. Keli tūkstančiai buvo sulaikyti.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (369)

  Dar šia tema

  Į Lietuvą išvykusi Tichanovskaja paragino baltarusius neiti į protestų akcijas
  Tichanovskajai Lietuvoje teks dvi savaites izoliuotis
  Lietuva pasirengusi priimti opozicijos atstovus iš Baltarusijos
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija, Gitanas Nausėda, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos