08:34 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Kaip buvo pranešta anksčiau, kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja atvyko į Baltijos šalį

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasikalbėjo su kandidate į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja.

  Apie tai ministras rašė savo Twitter puslapyje.

  "Pasikalbėjau su Svetlana Tichanovskaja. Ji yra geros nuotaikos. Artimiausiu metu ji pasisakys", — rašė jis.

  Anksčiau Linkevičius pirmasis paskelbė, kad Tichanovskaja atvyko į Lietuvą. Kaip vėliau informavo Baltarusijos valstybės sienos komitetas, kandidatė į prezidentus antradienio naktį išvyko iš respublikos per Kotlovkos kontrolės punktą. Prieš tai ji buvo pareiškusi, kad neketina palikti respublikos.

  Antradienį buvo paskelbtas Tichanovskajos vaizdo pranešimas, kuriame ji paaiškino apie savo išvykimą iš respublikos. Anot jos, ji priėmė sprendimą "visiškai savarankiškai" ir nei draugai, nei artimieji, nei rinkimų komanda niekaip negalėjo tam daryti įtakos.

  Užsienio reikalų ministro duomenimis, Tichanovskaja turi vizą, kuri galioja vienerius metus.

  Kaip paskelbė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, esant reikalui Vilnius yra pasirengęs suteikti moteriai politinį prieglobstį.

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc. balsų, Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

  Netrukus po to, kai sekmadienį buvo uždarytos rinkimų apylinkės ir paskelbti nacionalinės išvežimo apklausos rezultatai, nepatenkintieji rezultatais nuvyko į Minsko centrą protestuoti. Jie vyko ir kituose dideliuose miestuose. Saugumo pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau pirmadienį prasidėjo antroji protestų banga.

  Per dvi dienas trukusį protestą žuvo vienas žmogus, keliasdešimt, įskaitant teisėsaugos pareigūnus, buvo sužeisti. Keli tūkstančiai buvo sulaikyti.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas Tichanovskajos atvykimas į Lietuvą
  Mėginau su ja susisiekti: Linkevičius papasakojo apie situaciją su Tichanovskaja
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos