08:50 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Jo manymu, Vilnius turėtų tapti pavyzdžiu visoms kitoms ES šalims atsižvelgiant į situaciją kaimyninėje šalyje

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Lietuva turi pirma imtis iniciatyvos ir įvesti sankcijas Baltarusijos režimo atstovų atžvilgiu. Tokią nuomonę išreiškė Tėvynės sąjungos — Lietuvos krikščionių demokratų partijos deputatas Laurynas Kasčiūnas savo Facebook paskyroje.

  Politikas mano, kad apribojimai turėtų būti individualūs, o ne taikomi visiems.

  "Lietuva turi pirma imtis iniciatyvos ir skubiai įvesti individualias sankcijas papildomai dviejų Baltarusijos režimo atstovų grupių atžvilgiu: taikyti jas represijų ir rinkimų klastojimo organizatoriams", — parašė jis.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius mano, kad šis sprendimas pirmiausia turėtų būti svarstomas ES lygiu ir tik nesekmės atveju, imtis veiksmų patiems. Tačiau Kasčiūnas laikosi kitokios pozicijos — kad Vilnius turėtų rodyti pavyzdį visiems.

  "Aš laikausi kiek kitos pozicijos, todėl šiandien bendrame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetų posėdyje pasiūliau nedelsiant pademonstruoti pavyzdį ir tokias sankcijas įvesti dabar, skubiai ir vienašališkai. Pasiūlyti prie jų jungtis kartu ir Lenkiją, kitas regiono valstybes. Mūsų sąrašas gali būti platesnis nei ES", — teigia konservatorius.

  Kaščiūnas pareiškė, kad Baltarusijos gyventojai "tikisi pagalbos" iš Lietuvos. Anot jo, dabar svarbu visą dėmesį sutelkti į situaciją kaimyninėje šalyje.

  "Vėliau manau turime spręsti ir dėl ekonominių sankcijų su režimu susijusiems verslo subjektams. Dar kartą pabrėžiu: dabar svarbu akcentuoti visą dėmesį į situaciją Baltarusijoje, o ne leisti nukreipti mūsų dėmesį į buvusius kandidatus rinkimuose ir įsivelti į beprasmes diskusijas šiuo klausimu", — konstatavo politikas.

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais VRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc., Svetlana Tichanovskaja yra antroje vietoje su 10,09 proc.

  Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis. Dabar padėtis stabilizuota.

  Antradienį Tichanovskaja atvyko į Lietuvą. Vėliau tą pačią dieną pasirodė jos vaizdo kreipimasis, kuriame ji pranešė, kad nuvažiavo pas vaikus. Vėliau pasirodė antras vaizdo įrašas, kuriame moteris prašo savo bendražygių nevykti į protestus ir laikytis įstatymų.

  Lietuvos valdžia teigia, kad moteriai užtikrintas saugumas. Vakare su ja telefonu kalbėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jis pareiškė, kad prireikus Vilnius yra pasirengęs suteikti Tichanovskajai politinį prieglobstį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (319)

  Dar šia tema

  Nausėda: situacija Baltarusijoje — visos ES reikalas
  Baltarusijoje sulaikytas potencialus riaušių koordinatorius
  Ekspertas: Baltarusijai negresia sankcijos JT saugumo tarybos lygyje
  "Tele2" kompensuos skambučius į Baltarusiją
  Tegai:
  Seimas, sankcijos, rinkimai, Laurynas Kasčiūnas, ES, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos