05:00 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (377)

  Ministras mano, kad Baltarusijos valdžios institucijos leido jai išvykti, nes tikėjosi, kad jai išvykus neramumai aprims

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Baltarusijos valdžia kandidatę į prezidentus Svetlaną Tichanovskają privertė padaryti pasirinkimą, vienas iš jų — išvykti iš respublikos, sakė "Echo Moskvy"  eteryje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Jo nuomone, Baltarusijos valdžia leido jai išvykti, tikėdamasi, kad jai išvykus protesto veiksmų sumažės.

  "Kaip suprantu, jai, kaip jau sakėme, buvo pasiūlytas nelabai didelis pasirinkimas: palikti arba šalį, arba sakykim, kitas, nelabai patogias galimybes. Ji nusprendė atvykti, nes turi vizą, o valdžia jai padėjo tai padaryti. Galbūt, tai taip pat buvo dalis plano, jei jos nebus šalyje, bus mažiau priežasčių neramumams", — teigė ministras.

  Linkevičius pabrėžė, kad Lietuvos valdžia iš anksto nežinojo apie Tichanovskajos atvykimą. Anot jo, tai nebuvo suplanuota iš anksto.

  Užsienio reikalų ministerijos vadovas teigė, kad su kandidate į prezidentus kalbėjosi telefonu. Tichanovskaja dviem savaitėms yra izoliuota ir "atsigauna po streso".

  "Bet aš suprantu, kad ji per tą laiką iš tiesų patyrė daug. Tuomet reikia suprasti, kad tai jauna moteris, ji niekada nebuvo politikoje, kažkokioje kovoje ir pan. Ir dabar tiek daug dalykų susikaupė ant jos pečių. Jūs turite tai suprasti, turite skirti jai laiko, ji pati pasakys, kokie jos ateities planai", — pridūrė ministras.

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka gavo 80,08 proc. balsų, Svetlana Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc. rinkėjų balsų.

  Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis. Padėtis stabilizuota.

  Tichanovskaja į Lietuvą atvyko antradienį. Vėliau tą pačią dieną pasirodė jos vaizdo žinutė, kurioje ji pranešė, kad išvyko pas vaikus. Vėliau pasirodė antras vaizdo įrašas, kuriame moteris prašo savo bendražygių neiti protestuoti ir laikytis įstatymų.

  Lietuvos valdžia sako, kad moteris saugi. Vakare su ja telefonu kalbėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jis sakė, kad prireikus Vilnius yra pasirengęs suteikti Tichanovskajai politinį prieglobstį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (377)

  Dar šia tema

  Lietuva priglaudė Tichanovskają ir veržiasi vadovauti frontui prieš Lukašenką 
  Į Lietuvą išvykusi Tichanovskaja paragino baltarusius neiti į protestų akcijas
  "Rūpinamės jos saugumu": Lietuvos URM pasakojo apie Tichanovskajos atvykimą
  Linkevičius pasikalbėjo su Tichanovskaja
  Tegai:
  Minskas, Svetlana Tichanovskaja, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos