11:01 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Taip pat buvo pasiūlyta sudaryti nacionalinę tarybą, į kurią įeitų Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės atstovai

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda viešai kreipėsi į Baltarusijos valdžią su prašymu imtis skubių priemonių konfliktinei situacijai šalyje išspręsti, praneša Prezidento rūmų spaudos tarnyba.

  Jis pabrėžė, kad artimiausiems Baltarusijos kaimynams, tarp jų ir Lietuvai, reikalinga stabili, demokratinė, nepriklausoma ir klestinti Baltarusija.

  "Visa tai nesuderinama su pastarųjų dienų įvykiais, kuriuos stebime su didžiausiu susirūpinimu", – sakė šalies vadovas. — Todėl raginame Baltarusijos valdžią  visų pirma, skubiai deeskaluoti situaciją ir nutraukti brutalios jėgos naudojimą prieš savo tautą, – teigė prezidentas. –

  Be to, jis pabrėžė, jog raginama,kad Baltarusijos valdžios institucijas skubiai paleistų visus suimtus protesto akcijų dalyvius ir nutrauktų jų persekiojimą ir  Baltarusijos valdžia pagaliau pradėtų dialogą su savo piliečiais.

  Pasak šalies vadovo, tinkamu žingsniu, siekiant konflikto sureguliavimo ir taikaus dialogo, galėtų tapti Nacionalinės tarybos, apimančios Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės atstovus, suformavimas.

  Lietuvos vadovo siūlomą planą ir tarptautinio mediavimo proceso iniciavimą palaiko Lenkijos ir Latvijos Prezidentai.

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais VRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc. balsų, Svetlana Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc. rinkėjų balsų.

  Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis. Padėtis stabilizuota.

  Tichanovskaja į Lietuvą atvyko antradienį. Vėliau tą pačią dieną pasirodė jos vaizdo žinutė, kurioje ji pranešė, kad nuvyko pas vaikus. Vėliau pasirodė antras vaizdo įrašas, kuriame moteris prašo savo bendražygių nevykti protestuoti ir laikytis įstatymų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  Lukašenkos oponentė Tichanovskaja — Lietuvoje
  "Rūpinamės jos saugumu": Lietuvos URM pasakojo apie Tichanovskajos atvykimą
  Nausėda mano, kad paskelbti Tichanovskajos vaizdo pranešimai buvo daryti ne laisva valia
  Tegai:
  Baltarusija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos