00:33 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Pasak ministro, moteris atsidūrė sunkioje padėtyje, nes ant jos pečių nukrito krūvis, kuriam ji galbūt nebuvo pasirengusi

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Kandidatei į Baltarusijos prezidentus Svetlanai Tichanovskajai reikia šiek tiek laiko, kad ji galėtų apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  "Duokim laiko, žmogus tikrai patyrė stresą, spaudimą. <...> Ateis laikas ir ji pati pasakys kokie jos planai", — cituoja "TASS" ministrą.

  Anot Linkevičiaus, kandidatė į prezidentus atsidūrė sunkioje padėtyje, todėl jai reikia laiko. Jis priminė, kad Tichanovskaja nebuvo politikė, kaip pati kalbėjo, ir nebuvo pasirengusi krūviui, kuris nukrito ant jos pečių.

  Anot jo, jos veikla parodė, kad Baltarusijoje turėtų būti formuojama pilietinė visuomenė.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad kandidatė į prezidentus yra dviejų savaičių saviizoliacijoje, kuri yra privaloma tiems, kurie atvyko į Lietuvą iš Baltarusijos. Jai nėra taikomos išimtys.

  Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka gavo 80,08 proc. balsų, Svetlana Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc. rinkėjų balsų.

  Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis. Padėtis stabilizuota.

  Tichanovskaja į Lietuvą atvyko antradienį. Vėliau tą pačią dieną pasirodė jos vaizdo žinutė, kurioje ji pranešė, kad išvyko pas vaikus. Vėliau pasirodė antras vaizdo įrašas, kuriame moteris prašo savo bendražygių neiti protestuoti ir laikytis įstatymų.

  Lietuvos valdžia sako, kad moteris saugi. Vakare su ja telefonu kalbėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Jis sakė, kad prireikus Vilnius yra pasirengęs suteikti Tichanovskajai politinį prieglobstį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  Putinas su Makronu aptarė situaciją Baltarusijoje
  Ekspertas: Lietuva gali tapti pagrindiniu Baltarusijos opozicijos centru
  Linkevičius: Lietuva pasirengusi suteikti prieglobstį Baltarusijos piliečiams
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Lietuva, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos