23:44 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (349)

  Nuo sekmadienio vakaro Baltarusijoje vyksta protestai dėl balsavimo rezultatų, žmonės reikalauja peržiūrėti rezultatus

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka laimėjo prezidento rinkimus, kurie vyko rugpjūčio 9 dieną. Informacija buvo paskelbta penktadienį respublikos centrinės rinkimų komisijos tinklalapyje.

  "Komisijos sprendimu buvo patvirtinti rinkimų rezultatai. Baltarusijos Respublikos prezidentu išrinktas Aleksandras Grigorjevičius Lukašenka", — sakoma pranešime.

  Galutiniais duomenimis, Lukašenka surinko 80,1 procento balsų, o 10,12 procento rinkėjų savo balsus atidavė Svetlanai Tichanovskajai, kuri buvo vadinama jo pagrindine konkurente.

  Pirminiais duomenimis, Lukašenka surinko 80,08 proc. balsų, Tichanovskaja — 10,09 proc. Tichanovskajos būstinė iš pradžių pareiškė, kad nepripažįsta CRK rezultatų ir kad jos komandos gauti duomenys iš balsavimo punktų visoje respublikoje parodė, kad ji surinko 70–80 proc. Per pastarąsias kelias dienas į Baltarusijos miestų gatves išėjo piliečiai, nesutinkantys su rezultatais: pirmomis dienomis policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir garsines granatas. Tichanovskaja pati paliko šalį ir išvyko į Lietuvą.

  Penktadienį iš pasirodė jos vaizdo pranešimas, kuriame ji raginta pasirašyti deklaracijas ir taip ateinantį savaitgalį vykti į "taikius masinius susirinkimus".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (349)
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos