15:40 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Anksčiau užsienio reikalų ministras pasiūlė įsteigti ES fondą "represijų aukoms" kaimyninėje šalyje

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paskelbė apie oficialų Vilniaus sprendimą suteikti finansinę paramą Baltarusijos protestų aukoms.

  "Lietuva nusprendė suteikti finansinę pagalbą neseniai Baltarusijoje vykusių protestų aukoms", — savo Twitter puslapyje rašė užsienio reikalų ministras.

  Anksčiau Linkevičius pasiūlė įsteigti Europos fondą, skirtą "paremti represijų aukas Baltarusijoje".

  Galutiniais duomenimis, Lukašenka surinko 80,1 procento balsų, o 10,12 procento rinkėjų savo balsus atidavė Svetlanai Tichanovskajai, kuri buvo vadinama jo pagrindine konkurente.

  Pirminiais duomenimis, Lukašenka surinko 80,08 proc. balsų, Tichanovskaja — 10,09 proc. Tichanovskajos būstinė iš pradžių pareiškė, kad nepripažįsta CRK rezultatų ir kad jos komandos gauti duomenys iš balsavimo punktų visoje respublikoje parodė, kad ji surinko 70–80 proc. Per pastarąsias kelias dienas į Baltarusijos miestų gatves išėjo piliečiai, nesutinkantys su rezultatais: pirmomis dienomis policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir garsines granatas. Tichanovskaja pati paliko šalį ir išvyko į Lietuvą.

  Penktadienį iš pasirodė jos vaizdo pranešimas, kuriame ji raginta pasirašyti deklaracijas ir taip ateinantį savaitgalį vykti į "taikius masinius susirinkimus".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Dar šia tema

  Paragino pasirašyti peticiją: Tichanovskaja įrašė kreipimąsi Lietuvoje
  Lukašenka paneigė pranešimus apie išvykimą iš Baltarusijos
  Merkel griežtai smerkia smurtą Baltarusijoje  
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija, Linas Linkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos