01:00 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Ministras pabrėžė, kad nors pratybos neplaninės, jų metu vykdomos įprastos, standartinės procedūros

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Lietuva nemato grėsmės dėl neplaninių pratybų, kurias Baltarusija rengia netoli sienos, sakė Lietuvos krašto ministras Raimundas Karoblis, praneša TASS.

  "Tačiau šiandien karinės grėsmės iš Baltarusijos nematome. Tai pratybos, nors ir neplaninės, kurių metu vykdomos standartinės, įprastos procedūros", — sako jis.

  Karoblis patikino, kad kariškiai atidžiai stebi įrangos judėjimą pasienio zonoje, tikrina faktus ir nuolat palaiko ryšius su NATO sąjungininkais. Ministras pridūrė, kad Lietuvai ir Lenkijai nebuvo pranešta apie neplanines pratybas.

  Anksčiau prezidentas Aleksandras Lukašenka išreiškė susirūpinimą dėl padidėjusio karinio komponento Lietuvos ir Lenkijos teritorijose bei šiose šalyse vykdomų karinių pratybų.

  Jis įsakė perkelti oro brigadą iš Vitebsko į Gardiną dėl įtemptos padėties vakarinėse sienose. Po šeštadienį vykusio telefoninio pokalbio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, Lukašenka taip pat pareiškė, kad Rusija, gavusi pirmąjį prašymą, teiks pagalbą užtikrinant šalies saugumą kilus karinei grėsmei iš išorės.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš rezultatus nesutinkančius protestuotojus pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta daugiau kaip 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeisti šimtai žmonių, tarp jų daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų, vienas protestuotojas mirė. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Dar šia tema

  O kaip "geltonosios liemenės"? Zacharova apie Makrono "veidmainystę" dėl Baltarusijos
  Ekspertas papasakojo, kiek ilgai gali tęstis protestai Baltarusijoje
  Tegai:
  Lietuva, Raimundas Karoblis, pratybos, Baltarusija

  Svarbiausios temos