03:26 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Gitano Nausėdos, tai, kad Baltarusijos režimas "sugriežtino savo retoriką ES ir NATO atžvilgiu", nekeičia praėjusią savaitę keturių prezidentų pasirašyto kvietimo ir siekio organizuoti nacionalinį Baltarusijos susitaikymo forumą

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį vaizdo skambučiu kalbėjosi su Estijos prezidente Kersti Kaljulaid, Latvijos prezidentu Egilu Levitu ir Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda. Apie tai praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Prezidentas informavo kaimyninių šalių vadovus, kad savaitgalį Baltarusijos režimas "sugriežtino savo retoriką ES ir NATO atžvilgiu". Pasak šalies vadovo, tai nekeičia praėjusią savaitę keturių prezidentų pasirašyto kvietimo ir siekio organizuoti nacionalinį Baltarusijos susitaikymo forumą. 

  Pažymėta, kad šią iniciatyvą parėmė ir Sviatlana Cichanouskaja, pasisakanti už Koordinavimo tarybos įsteigimą.

  Pokalbyje keturių šalių prezidentai sutarė, kad nauji rinkimai su tarptautiniais stebėtojais yra "kelias į pilietinę taiką Baltarusijoje".

  Pokalbio metu Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos prezidentai aptarė pasirengimą jų pastangomis šį trečiadienį sušauktai neeilinei Europos Vadovų Tarybai. 

  "Prezidentų bendra nuomone, Europos Sąjunga, be kita ko, turi imtis tikslinių sankcijų Baltarusijos režimo atstovų, atsakingų už rinkimų klastojimą ir represijas prieš taikius protestuotojus, atžvilgiu", — skelbiama pranešime.

  Per pokalbį keturių šalių vadovai taip pat aptarė iniciatyvas, susijusias su pagalba Baltarusijos pilietinei visuomenei ir nukentėjusiesiems nuo represijų.

  Protestai po rinkimų

  Masinės protesto akcijos Baltarusijos miestuose prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka. CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų, Svetlana Tichanovskaja — 10,12 proc. 

  Pirmomis protesto dienomis vyko susirėmimai su saugumo pajėgomis. Pareigūnai protestus numalšino naudodami ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Sulaikyti apie septyni tūkstančiai žmonių.

  Dar šia tema

  O kaip "geltonosios liemenės"? Zacharova apie Makrono "veidmainystę" dėl Baltarusijos
  Ekspertas papasakojo, kiek ilgai gali tęstis protestai Baltarusijoje
  Kaip protestai paveiks Baltarusijos ir Rusijos gynybinį pajėgumą
  Tegai:
  Baltarusija, Estija, Lietuva, Lenkija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos