16:10 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Lietuvos užsienio reikalų ministro teigimu, taip pat būtina įvesti asmenines sankcijas Europos lygiu, tačiau šalis taip pat neatsisako nacionalinių priemonių

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad po rinkimų Baltarusijai turėtų būti taikoma politinė izoliacija ir asmeninės sankcijos, rašo TASS.

  "Dabartinė vadovybė priešakyje su buvusiu prezidentu praranda savo legitimumą — ne tik moraliai, bet ir teisiškai greitai tai įvyks. Todėl norėtume, kad ši pozicija būtų ir tarptautinėje arenoje akcentuojama. Mes siūlome tai daryti savo partneriams. Tai yra taip pat poveikio priemonė — politinė izoliacija", — pasakė jis.

  Dar vienu spaudimo įrankiu Linkevičius laiko asmeninių sankcijų įvedimą asmenims, atsakingiems už nepagrįstą jėgos naudojimą prieš protestuotojus.

  Lietuva, pasak Užsienio reikalų ministerijos vadovo, tikisi, kad ES lygiu bus įvestos sankcijos, tačiau taip pat neatsisako nacionalinių priemonių.

  "Tikrai neatmetame galimybės ir nacionalinių sankcijų. Jos viena kitoms netrukdo", — pasakė Linkevičius.

  Rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje yra Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta apie septynis tūkstančius žmonių. Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant 121 teisėsaugos pareigūną. Vienas protestuotojas, pasak Vidaus reikalų ministerijos, mirė bandydamas mesti į policiją savadarbį sprogstamąjį įtaisą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo, kiek ilgai gali tęstis protestai Baltarusijoje
  Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos prezidentai aptarė situaciją Baltarusijoje 
  Karoblis nemato grėsmės Lietuvai dėl karinių pratybų Baltarusijoje
  Baltarusijoje pranešta apie du žuvusius protestų metu
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, Lietuva, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos