12:08 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Artimiausi Baltarusijos prezidento bendražygiai bijo prarasti savo aktyvus ir nusisukti nuo Lukašenkos, palikdami jį vieną prieš opoziciją, mano ekspertas Pavelas Feldmanas

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Nors Amerika yra protestuotojų pusėje, ji išlaikys neutralumą padėties Baltarusijoje klausimu, nes neblogai užsiėmė verslu su Aleksandru Lukašenka, interviu Sputnik radijui pasakė Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos mokslų kandidatas Pavelas Feldmanas.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pavadino Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono raginimą Europos Sąjungai palaikyti taikių demonstracijų Baltarusijoje dalyvius veidmainyste ir retoriškai paklausė, kada jis paprašys ES paremti šimtų tūkstančių "geltonųjų liemenių" veiksmus.

  Anksčiau Makronas savo Twitter paskyroje parašė, kad Europos Sąjunga turėtų ir toliau remti taikius protestus Baltarusijoje. Anot jo, ES "turi ir toliau teikti paramą šimtams tūkstančių baltarusių, kurie taikiai gina savo teisių, laisvės ir suvereniteto laikymąsi".

  Ekspertas Pavelas Feldmanas pažymėjo, kad Europos šalys telkia "anti-Lukašenkos" frontą.

  "Šiuo atveju Vakarai žaidžia savo įprastą partiją. Iš pradžių jie dvejojo ​​vien todėl, kad, matyt, Baltarusija jiems yra mažiau svarbi nei Ukraina. Bet pamažu Lenkija, Prancūzija telkia vieningą anti-Lukašenkos frontą, ir visas klausimas yra, kokius įrankius naudodami jie darys spaudimą oficialiajam Minskui", — pažymėjo ekspertas.

  Anot Feldmano, artimiausi Lukašenkos bendražygiai paliks jį vieną prieš opoziciją.

  "Suprantama dabar, kad Lukašenka Vakarams nėra gerbiamas politikas, akivaizdu, kad jam bus taikomos asmeninės sankcijos, prieš jo artimą aplinką, ir tai gali turėti lemiamą vaidmenį, nes artimiausi jo bendražygiai, bijodami prarasti savo aktyvus Vakaruose, gali tikrai palikti jį vieną prieš opoziciją", — mano ekspertas.

  Anot Feldmano, JAV imsis neutralumo Baltarusijos atžvilgiu, nes su Lukašenka jos neblogai užsiėmė verslu.

  "Amerika, kaip bebūtų keista, yra nuošalyje, nes Amerika yra užsiėmusi savimi. Net nuostabu, kaip nuolaidžiai ji žiūri į tai, kas dabar vyksta Baltarusijoje. Viena vertus, ji yra protestuotojų pusėje. Tuo pat metu ji neblogai užsiėmė verslu su Aleksandru Lukašenka ir buvo tam tikrų perspektyvų, todėl Amerika išlaikys neutralumą", — pasakė ekspertas.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Dar šia tema

  "Kitų rinkimų nebus": Lukašenka pakomentavo streikus gamyklose
  Kaip protestai paveiks Baltarusijos ir Rusijos gynybinį pajėgumą
  EVT vadovas sušaukia aukščiausiojo lygio susitikimą padėčiai Baltarusijoje aptarti
  Konservatoriai siūlo paskelbti sankcijas "Lukašenkos režimo" atstovams
  Pompėjaus Euroturas: su kuo JAV valstybės sekretorius atvyko į Europą ir su kuo išvyko
  Tegai:
  Baltarusija, JAV

  Svarbiausios temos